İlaçlama Hizmetinde bir telefon kadar yakınız
Haşere İlaçlama ve ilaçlama hizmetimiz hakkında detaylı bilgiler almak için bize telefon ile ulaşabilirsiniz
HEMEN ARA!

Tahta Kurusu İlaçlama

Tahta Kurusu İlaçlama

Tahta kuruları, memelilerden ve kuşlardan kan emen dış parazitler olarak bilinirler. En çok bilinen türü yatak parazitidir. Koyu kırmızımsı, kahverengi ve 5 mm boyutlarında olurlar. Tahta kurusu ilaçlama hizmetimiz iş haşerelere kesin çözüm.

Tahta Kurusu İstilası Neden Olur?

Tahtakurusu istilaları genellikle sağlığa uygunluk ve temizlik açısından yetersiz alanlar, odalar, evler yahut binalarda meydana gelir. Hijyen ve temizlik açısından yetersiz apartman, otel, yurt yatakhane, gibi toplu yaşam alanlarında sıklıkla görülürler. Tahtakurusu istilasının izleri yatak, perde, duvar, açık renk yüzeylerdeki kan lekelerini andıran dışkılardır.

Evleri Nasıl İstila Ederler ve Ne yapılması Gerekir?

Tahtakuruları evlerinize, özellikle nemli bölgeler (mesela su tesisatı geçen odalara) ile bu bölgelerin yakınlarındaki yarık ve çatlaklardan girerler.

Evlere sızan tahtakuruları yatak dikiş yerleri, yatak çarşafı katları, yatak altları, somya kenarları, döşemeler ve mobilya aralarına sızar ve yerleşirler. Soyulmuş duvar kâğıtları, tavanlardaki yarık ve çatlakları dahi yuva edinmeleri söz konusudur. Bu noktada Net Çözüm firması tahta kurusu ilaçlama hizmeti ile sizlerin yanında olacaktır.

İlaçlama Hizmetleri için firmamıza ulaşabilirsiniz;
GSM: 0553 557 90 95
Sabit Tel: 0216 397 04 79
Whatsapp: 0553 557 90 95

Tahtakurusu Nerelerde Aranmalıdır?

Bir binada tahta kurusu istilası söz konusu ise öncelikli olarak o binanın yakınlarında veya içerisinde kırlangıç ve dahi yarasa yuvası araştırması yapılması gerekir. Kırlangıç ve yarasa yuvalarının varlığı söz konusu ise derhal uzaklaştırılmaları gerekir.

İstila oranı yüksekse yatak odalarında yatakların dikiş yerleri ve yatakların sökülmesi dâhil büyük bir titizlikle inceleme işlemi gerçekleştirilmelidir. Ayrıca tahtakurusu girişine imkân sunacak kumaş örtü ve kutuların altları da tek tek gözden geçirilmelidir.

Şayet tahtakuruları yatak içlerinde saklanıyorsa diğer odalara yayılmaları biraz zaman alacağından, köklü tedbirler almak için zaman kazanılmış sayılır. Bu aşamada yataklar ile sandıkları destekleyen suntaların alandan uzaklaştırılarak incelenmesi gerekir.

Net Çözüm firması en ufak açıklıkları dahi ilaçlayarak ev sahiplerine bu açıklıkları dolgu maddesi ile kapatmalarını önerir. Net çözüm firması su tesisatına yakın boşlukları matkap ile büyüterek kalıcı tahta kurusu ilaçlama uygular ve uygulama bitimi sonunda açılan deliklerin kapatılmasını sağlar.

Net Çözüm firması uzman ekibi, yatak altları, çekmece arkaları, perdeler, elbiselerin araları, yatak ve mobilyaların arkalarındaki süpürgeliklere, kısaca tahtakurusu yumurtaları ve erginlerinin bulunabileceği tüm alanlara detaylı olarak müdahale eder.

Tüm bu uygulamalar ve tahta kurusu ilaçlama işlemleri istilaya uğramış olan mekânı tahtakurusundan arındırır. Bununla birlikte Net Çözüm firması uygulama yapılan mekânın yakınındaki odalarında aynı şekilde ilaçlanmasını ve incelenmesini önerir. Bu şekilde tahtakurusunun yayılmasının önüne geçilmiş olur.

Net Çözüm firması kontrol ekibi, uygulamanın ardından geçen üç ila beş gün sonunda söz konusu mekânların gözlem ve inceleme ve değerlendirmesini yapar. Her türlü İlaçlama hizmetimizden yararlanmak için 7/24 ulaşabilirsiniz.

06 Kasım 2019
Tahta Kurusu İlaçlama için yorumlar kapalı
1.502 kez görüntülendi
Translate »
Whatsapptan Ulaş
Tıkla Ara