İlaçlama Hizmetinde bir telefon kadar yakınız
Haşere İlaçlama ve ilaçlama hizmetimiz hakkında detaylı bilgiler almak için bize telefon ile ulaşabilirsiniz
HEMEN ARA!

Otel dezenfeksiyonu

Otel dezenfeksiyonu

Otel Dezenfeksiyonu Nedir? Korona Virüsüne Karşı Otelleri Dezenfekte Etmenin Önemi Nedir?

Otel işletmelerinde meydana gelebilecek bir salgın çalışanlarınızın ve müşterilerinizin sağlığı için tehlikeye atabilmektedir. Ayrıca bu salgın otel işletmelerinin itibarına zarar verebilmekte, kârını ve müşterilerini kaybetmesine neden olabilmektedir.  Mikroplar, bakteriler ve virüsler her yerdedir, özellikle otel gibi birçok insanın içeri girip çıktığı yerlerde bu mikroorganizmaların bulunması kaçınılmazıdır. Bir otel seçerken insanların dikkat ettiği en önemli şeylerden biri otelin temizliğidir. Kimse küf kokulu bir odada kalmayı istememektedir. Otelcilik işindeyseniz otel dezenfeksiyonu ile işletmenizi temiz tutmaya öncelik vermeniz gerekmektedir.

Tüm otel işletmeleri, misafirler otel odalarında konaklarken misafirlerin güvende olmasını sağlamak zorundadır. Kat görevlileri her odadaki tüm temas noktalarını incelikle temizlemelidir. Kapılar ve kapı kolları, telefonlar ve uzaktan kumandalar, tümü kulplar, kollar ve musluklar, açıkta kalan her masa ve tezgah yüzeyi, lamba düğmeleri, sandalye kol dayanakları ve yatak başları özel dezenfektanlarla dezenfekte edilmelidir.

Dezenfeksiyon işlemi ile virüsler, mikroplar ve bakteriler öldürülmekte veya devre dışı bırakılmaktadır. Böylece çalışanların ve misafirlerin sağlığı korunmaktadır. 

Her işletme virüslerin, bakterilerin ve mikropların yayılması riski ile karşı karşıya kalabilmektedir. Günümüzde salgın haline gelen korona virüsüne karşı otel işletmecileri daha dikkatli olmak zorundadır. Sadece tek bir hasta kişinin bile otelinizde konaklaması yada hasta bir personelin çalışmaya devam etmesi virüsün hızlı bir şekilde otelinizde yayılması için yeterli olmaktadır. Otelinizi korona virüs ve diğer virüs, bakteri ve mikroplardan korumak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Dezenfeksiyon ve ozon dezenfeksiyon için firmamıza ulaşabilirsiniz;

GSM:0553 557 90 95

Sabit Tel:0216 397 04 79

Whatsapp: 0553 557 90 95

iletişim Bilgilerimiz için Netçözüm ilaçlama iletişim sayfamıza ulaşabilirsiniz.

Otel Dezenfeksiyonu Neden Önemlidir?

Özellikle kış aylarında insanlar, soğuk ve olumsuz hava koşulları nedeniyle kapalı alanlarda daha fazla zaman geçirmektedirler. Havaalanları, oteller, restoranlar ve buna benzer kapalı alanlarda zaman geçiren insan sayısının artması sebebiyle bu alanlar hastalığa neden olan mikropların üreme alanı haline gelebilmektedir. Otel personeli, mikrop ve virüslerin yayılmasındaki artışı her zaman dikkate almalıdır.  Otel işletmeleri konukların ve personelin hastalanmasını önlemek amacıyla güçlü bir temizlik ve dezenfeksiyon programına sahip olmalıdır.

Mikroplar, virüsler ve bakteriler her yerde olabilir. Yapılan bir araştırma, mikroplar, virüsler ve bakterilerin otellerde en çok lavabo musluklarında ve TV uzaktan kumandalarında olduğunu tespit etmiştir. En çok temas edilen bu yüzeyler yoluyla hastalık otel odasında konaklayan herkese kolaylıkla yayılabilmektedir.

Birçok otel zaten kendi temizlik programlarına sahiptir. Ancak özellikle yüksek temas noktalarının dezenfeksiyonu bu temizlik programın rutin bir parçası haline getirilmelidir. Ortak temas noktaları arasında telefonlar, TV uzaktan kumandaları, banyo armatürleri, mobilya ve yatak takımı gibi yumuşak yüzeyler bulunmaktadır. Bu alanların dezenfekte edilmesi, hastalığa neden olan mikropların, virüslerin ve bakterilerin yayılmasını önlemeye yardımcı olacaktır.

Bir otel işletmecisi olarak, prensibiniz konuklara en iyi hizmeti sunmak olmalıdır. Konuklara verdiğiniz otel hizmeti sağlıklı ve mikropsuzolmak zorundadır. Bu bağlamda, odaların ve diğer otel alanlarının düzenli olarak dezenfekte edilmesi gerekmektedir. Otel alanlarınındezenfekteedilmesi amacıyla doğru yöntemler kullanılmalıdır.Kapsamlı bir otel dezenfeksiyonu işlemini otel çalışanlarının yapabileceğini düşünüyorsanız bu konuda yanılıyor olabilirsiniz. Oteller büyük işletmelerdirve deneyimli, uzman personeller olmadan oteli dezenfekte etmenin imkanı olmamaktadır.

Otelinize gelen ziyaretçiler influenza, korona virüs veya başka bir virüsün taşıyıcısı olabilirler. Sizin haberiniz olmadan virüs her yere kolaylıkla yayılabilir. Bu kişi otelinizden ayrıldıktan sonra aynı odayı kullanan kişi de aynı hastalığa otelinizde yakalanırsa bu durum için otel yönetimini suçlaması kaçınılmaz son olacaktır. Sonuç olarak, işletme itibarınız bu durumdan olumsuz etkilenecektir. Otel odalarında en çok temas edilen yerler için dezenfektan sprey kullanılması, bu mikroskobik organizmaların yayılmasını en aza indirecektir. Fakat bazen bu dezenfektan spreyler bile sorunu çözemeyebilirler. Gözden kaçan en ufak eşya bile virüsün yayılmasını sağlayacaktır. Bu nedenle profesyonel otel dezenfeksiyon hizmetini tercih etmeniz daha doğru bir karar olacaktır.

Firmamızda çalışan uzmanlarımız her türlü temizlik ve dezenfeksiyon ortamı için uzman bilgilere sahiptir. Ayrıca her türlü temizlik ve dezenfeksiyon hizmeti hakkında uzman tavsiyesi ve rehberlik hizmeti sunmaktayız. Bizimle iletişime geçerek dezenfeksiyon işleminiz için ücretsiz bir randevu alabilirsiniz.

Oteller Nasıl Dezenfekte Edilir?

Konaklamasektöründe, otel odalarının temiz tutulmasından daha önemli bir şey yoktur. Temizlik personeliniz otel odalarını ve diğer bölümleri ne kadar temizlerse temizlesin, uygun bir dezenfeksiyon işlemi yapılmadan otel odaları virüs, bakteri ve mikropları taşımaya devam edeceklerdir.

Günümüzde pandemi halini alan korona virüs yani COVID-19 tehdidi ile mücadeleye yardımcı olmak için otel odalarının ve ortak alanlarındezenfekte edilmesi için profesyonel ekiplerden yardım alınabilir. Otel odalarındaki zararlı mikroplar ve bakteri, virüs, havadaki küf sporları ve uçucu organik bileşikler dezenfeksiyon işlemi ile ortadan kaldırılmaktadır. Ayrıca dezenfeksiyon işlemi ile odadaki sigara kokusu ve diğer rahatsız edici kokular da yok edilmektedir.

Dezenfeksiyon hizmeti sunan firmalar tüm ortak alanları ve konuk odalarını EPA onaylı dezenfektan kullanarak dezenfekte etmektedirler. Oda içerisindeki bütün eşyalar ve banyo malzemeleri, TV ve klima kumandaları dezenfekte edilmektedir. Oda içerisindeki halı, yatak ve perdeler de dezenfekte edilmektedir. Ortak kullanım alanları, mutfak ve restoran da temizlik protokollerine uygun şekilde dezenfekte edilmektedir.

İşyeri dezenfeksiyon hizmeti temel uzmanlık alanlarımızdan birisidir. Oteliniz için kapsamlı bir temizlik ve dezenfeksiyon hizmeti almak istiyorsanız hemen bizi arayabilirsiniz.

Otel İşletmeleri İçin Uyulması Gereken Dezenfeksiyon Kuralları Nelerdir?

Otel odaları kat görevlileri tarafından her gün temizlenmektedir. Temizlik işlemi sırasında dezenfektan kullanmak temizlik işleminden alınacak verimi daha da artırmaktadır. Otel odaları ve otelin diğer bölümleri dikkatli bir şekilde dezenfekte edilmelidir.

Ön Büronun Dezenfekte Edilmesi

Resepsiyon alanının temiz olması otelin diğer tüm bölümlerinin de temiz olduğunu da göstermektedir. Konukların ilk karşılandığı yer olduğu için bu alanların her daim steril olması önemlidir. Resepsiyon mobilyaları ve yüzeyler düzenli olarak dezenfektan ürünler ile silinmelidir. Halılar da düzenli olarak süpürülmeli ve üzerlerine dezenfektan spreyler sıkılmalıdır.

Otel Odalarının Dezenfekte edilmesi

Otel odaları misafirlerin otellerde en fazla vakit geçirdiği yerlerdir. Bütün oteller odalarını temizlemek için kendilerine göre prosedürlere sahiptirler. Otel odalarında diğer alanlardan daha fazla bakteri ve virüs toplayan belirli noktalar vardır. Kat görevlileri, kapı kollarını, elektrik prizlerini, telefonları, banyo armatürlerini ve uzaktan kumandalarıdezenfektan spreyler ile silerekdezenfekte edebilirler. Lamba düğmeleri, kapı kolları, telefonlar, uzaktan kumandalar ve banyo armatürleri gibi konukların sıkça dokunduğu yüzeyler her gün en az bir kez dezenfekte edilmelidir. Yapılan bir çalışmayla, televizyon kumandalarının otel odalarındaki en kirli eşya olduğu tespit edilmiştir. Dezenfektan mendiller ile bu elektronik eşyalar rahatça temizlenebilmektedir. İnfluenza ve korona virüs mikropları yüzeylerde günlerde yaşayabilmektedir. Bu süre de konukların ve personelin bu yüzeylerden bir hastalık kapması için yeterli olmaktadır. Otel işletmelerinde mikropları, virüsleri, bakterileri öldürmek için kullanılan dezenfektanların EPA onaylı olmaları gerekmektedir.

Kat görevlileri her misafirden sonra çarşafları ve nevresimleri değiştirmekte ve kirlileri yıkamaktadır. Ancak perdeler, halı ve döşemeli mobilyalar gibi diğer yumuşak yüzeyler de virüslere, mikroplara maruz kalabilmekte ve kötü kokuları üzerlerinde tutabilmektedirler. Bu eşyaların da sık sık dezenfekte edilmesi gerekmektedir. Halılar 3 ayda bir yıkanmalıdır. Halı yıkama hizmeti sunan firmalar otel odalarına halı yıkama makineleri ile gelerek halıları kolaylıkla yıkayabilmektedirler. Perdeler en az 6 ayda bir yıkanmalıdır. Koltuklar ve kanepeler 6 ayda bir yıkanmalıdır. Yatak süngerleri yılda en az bir kere temizlenmelidir. Bu eşyaların sadece temizlenmesi bazı durumlarda yeterli olmamaktadır. Özel dezenfektanlar ile de dezenfekte edilmesi gerekmektedir.

Profesyonel otel temizliği için dezenfeksiyon hizmeti sunan birçok firma mevcuttur. Otellerin değişen ihtiyaçlarına göre profesyonel bir firma ile anlaşmak daha güzel çözümler sunmaktadır. İlaçlama firmaları sundukları dezenfeksiyon hizmetleri ile bakteri, mikrop, virüs, akar, küf, leke ve kokuların % 99,9’unu giderebilmektedir.

Otel odaları dezenfekte edilirken ozonla dezenfeksiyon işlemi de tercih edilebilmektedir. Ozonla dezenfeksiyon işlemi sırasında herhangi bir kimyasal kalıntı bırakılmamaktadır. Böylece yatak süngeri ozonu emse bile otelde kalan misafirlere herhangi bir zarar vermemektedir.

Banyoların Dezenfekte Edilmesi

Banyo ve lavabolar otel odalarındaki en kirli alanlardandır. Temizliğe başlamadan önce ilk olarak, banyo havalandırması açılmalıdır. Banyo zemini ve varsa paspaslar yıkanmalıdır.  Ardından, klozet takımı komple fırçalanmalıdır. Temizlik işlemi sırasında klorlu çamaşır suyu tercih edilebilir. Duvarlar sünger ile temizlenmelidir. Banyoda bulunan çöp kovasının da temizlenmesi unutulmamalıdır. Banyoların dezenfekte edilmesi sırasında alkollü dezenfektanlar da tercih edilebilir.

Odalardaki Kötü Kokuların Giderilmesi

Otele gelen misafirler kötü kokan bir odaya girdikleri anda odanın pis olduğunu düşünmektedirler. Özellikle odaya sinen sigara kokusu konukları rahatsız etmektedir. Kat görevlileri, kokuya neden olan molekülü ortadan kaldırmak ve kokuları doğrudan odadan uzaklaştırmak için özel dezenfektanlardan yararlanabilirler. Odada bulunan kötü koku nemli veya ıslak koşullarda tekrar gün yüzüne çıkabilmektedir. Özellikle banyolar için hidrojen bazlıdezenfektanlar kullanmak, hem lekeleri çıkartmakta hem de kokuya sebep olan ürik asidi parçalamaktadır. Otel odalarındaki kötü kokuların giderilmesi için ozonla dezenfeksiyon hizmetinden yararlanılabilir. Ozon bütün kötü kokuları yok etmektedir.

Otel Mutfağın Dezenfekte Edilmesi

Mutfak, bir otelin en kirli yerlerinden biri olabilmektedir. Otel mutfağını temiz tutmak sağlık ve güvenlik nedenleriyle önemli olmaktadır. Mikrofiber bezler, profesyonel çok amaçlı temizleyiciler, aşındırıcı olmayan ovma süngerleri, paspaslar, kağıt havlular ve bunlara benzer temizlik ve dezenfekte edici malzemeler mutfakları temizlemek ve dezenfekte etmek amacıyla kullanılmaktadır. Yiyecek hazırlama yüzeylerinin ve mutfak gereçlerinin düzenli olarak temizlendiğinden emin olunması gerekmektedir.Özellikleyemek pişirmenin neden olduğu buhar ve ısı nedeniyle nemin daha yüksek olduğu mutfaklarda havanın temiz tutulması önemli olmaktadır. Dezenfeksiyon işlemleri ile bu alanlardaki kötü kokular rahatlıkla giderilmektedir.

Restoranın Dezenfekte Edilmesi

Mutfakta olduğu gibi, restoranda da çapraz kontaminasyonu önlemek için her zaman kapsamlı temizlik yapmak gerekmektedir. Her kullanımdan sonra masalar dezenfekte edilmelidir. Masa temizlenirken dezenfekte edici mendiller yada dezenfekte edici spreyler kullanılabilir. Sprey kullanıldığıtaktirde bu alanlar mikrofiber bez ile silinmelidir.Gerekli olduğu zamanlardaduvarlar, büfe tezgahları, sandalyeler de silinmelidir. Restoran zemini dezenfektanile temizlenmelidir.

Ozonla Otel Dezenfeksiyonu Nasıl Yapılır?

Ozon doğal bir gazdır ve dezenfeksiyon işlemlerinde kullanılmaktadır. Ozon bakterileri, mikropları, virüsleri ve kötü kokuları ortadan kaldırmaktadır. Su ve hava dezenfeksiyonu için aktif olarak kullanılmaktadır ve bakteriler, virüsler, mikroplar, küfler, mantarlar üzerinde çok güçlü bir aktiviteye sahiptir. Ayrıca iç mekanlardaki kötü kokuları da gidermektedir. Ozonla dezenfeksiyon uzun yıllardan beri ev, büro, hastane, otel vb. yerlerin dezenfeksiyonu için kullanılmaktadır. Ozon gazının (O3),  mikroorganizmaları ve kokuları ortadan kaldırması sadece 20 dakika yeterli olmaktadır. Uygulanması kolay ve zamandan tasarruf ettirmektedir. Ozonla dezenfeksiyon işlemi sırasında bakteri, virüs, mikrop, küf ve aynı zamanda koku olarak algılanan diğer kimyasal moleküller oksitlenmekte ve böylece bakteri, virüs, mikrop ve kokular devre dışı bırakılmaktadır. Böylece, uygulama sırasında canlı organizmalar öldürülürken, koku molekülleri de oksitlenerek diğer moleküllere dönüştürülmekte ve kötü kokular giderilmektedir. Ozon havadan daha ağır bir gaz olduğundan, kumaşların (halılar, kilimler, vb.) arasında derinlemesine nüfuz etmektedir.

Ozonla dezenfeksiyon işlemi sırasında kullanılan ozon jeneratörleri, havada ki oksijeni kullanarak ozon üretmektedir. Özellikle mutfak ve restoran gibi ağır kokan alanların dezenfeksiyonu sırasında kokunun tamamen yok edilmesi için, fanlar ve zamanlayıcı ile donatılmış bir ozon jeneratörünün kullanılması gerekmektedir. Bu şekilde, ozon gazı her yere nüfuz etmekte ve tüm yüzeylere, mobilyalara, kumaşlara, duvarlara, duvar kaplamalarına, tavanlara temas etmektedir. Böylece tüm mikroorganizmalar ve kokular her yerden elimine edilmektedir.

Otel odalarında mikrop, virüs, bakteri, küf ve kötü kokuları barındıran halı ve kilim dezenfeksiyonunda ozonla dezenfeksiyon sistemi kullanmak bu sorunların çözülmesine yardımcı olacaktır.

Ozon, doğal bir gazdır. Toksik madde içermemekte çevreye zarar vermemektedir. Ozon gazı kullanıldıktan sonra saf oksijen haline gelmekte böylece kimyasal kalıntı bırakmamaktadır. Mikrop, virüs, bakteri, küf ve akarların %99.9’unu yok etmektedir. Ozonla dezenfeksiyon işleminden sonra her hangi bir temizlik işleminin yapılmasına gerek yoktur.

Otelleri Dezenfekte Etmenin Avantajları Nelerdir?

Oteller dezenfekte edilerek hem otelde konaklayanların hem de çalışanların sağlığı korunmuş olmaktadır. Ozonla dezenfeksiyon yöntemi aşağıdaki yararları sunmaktadır;

 • Otel odaları ve ortak alanlar bakteri, virüs ve mikroplardan arındırılarak sağlıklı, alerjen maddeler taşımayan güvenli bir ortama dönüştürülmektedir.
 • Ozonla dezenfeksiyon sistemi ile çeşitli lekeler çıkartılmaktadır.
 • Sigara ve oda içinde meydana gelen kötü kokular giderilmektedir.
 • Evcil hayvanların taşıdığı patojenik mikroplar ortadan kaldırılmaktadır.
 • Tahta kurularıodalardan uzaklaştırılmaktadır.

İlaçlama firmamız sağlıklı ve hijyenik ortamıoluşturmak için otellerde karşılaşılan zorlukların farkındadır. Bu amaçla, otellerde yüksek riskli alanlarda kullanılabilecek planlı, kapsamlı derin temizlik ve dezenfeksiyon hizmetleri sunmaktadır. Derin temizleme ve dezenfeksiyon işlemi, uzman personellerimiz tarafından gelişmiş teknolojiler ve sistematik yöntemler kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Siz de otelinizi ozonla dezenfekte etmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Otel İşletmelerini Dezenfekte Etmek Amacıyla Kullanılan Sisleme Sistemi Nedir?

Fiziksel temizlik ve dezenfeksiyon işlemi ne kadar kapsamlı olursa olsun, yüzey ve havadaki mikrobiyal çapraz kontaminasyonu tamamen ortadan kaldırmak oldukça zor olmaktadır.  Temizlik yöntemlerine ek bir tedavi olarak, tavanlar, yüksek duvarlar ve dolaplar gibi ulaşılması zor alanlar da dahil olmak üzere tüm odanın dezenfeksiyonunu sağlamak için sisleme yöntemi kullanılabilmektedir.

Günlük olarak yapılan temizlik ve dezenfeksiyon işlemleri görünen kirleri ve ulaşılabilir yüzeylerdeki mikropları ortadan kaldırabilmektedir. Ama bazen bu işlemler günlerce tesislerde kalabilen mikroorganizmaları ortadan kaldırmak için yeterli olamamaktadır. Halka açık olan yoğun trafikli alanların hava ve yüzeyleribakteri, küf sporları, virüsler ve mikroplarla dolu olmaktadır.Oteller gibi yüksek trafikli işletmelerde patojenlerin çoğu çalışanlardan veya misafirlerden (ve bazen de hayvanlarından) gelmektedir. Çoğu otel işletmesi düzenli temizlik hizmetlerine sahip olsa da, hala kirli süngerlere, paspaslara, masalara sahip olabilmektedirler.

Özellikle otel işletmesinin içerisinde spor salonu varsa bu salonlardan yayılan virüsler spor salonlarını kullanan misafirleri kolaylıkla hasta edebilmektedir. Eğer otelinizde konaklayan misafir otelinizde kaldığı süre içerisindeenfekte olursa otelinizi dava bile edebilir.  Otel işletmelerinde konaklayan misafirlerinden bakteri ve virüs otel odalarına veya ortak alanlarına kolaylıkla yayılabilmektedir.

Otel odalarının, restoranların ve otelin diğer tüm bölümlerinin dezenfekte edilmesi amacıyla sisleme sistemi kullanılabilir. Sisleme sisteminde, sisleme makinesi tarafından hidrojen peroksit ve gümüş iyonu çözeltisi dezenfekte edilecek alana kuru sis olarak verilmektedir. Kuru sis hızlı bir şekilde iç mekanın her yerine yayılmaktadır. Ulaşılamayan yerler bile bu sistem ile kolaylıkla dezenfekte edilmektedir. Bakteri, virüs ve mikropların % 99’u öldürülmekte ve ortamdaki hava da dezenfekte edilerek kötü kokular ortadan kaldırılmaktadır. 

Sisleme sistemi, uygulama işleminden sonra yaklaşık 10 dakika boyunca havada yüzen dezenfektan ve biyosidal mikro damlacıklar üretmektedir. Bu mikro damlacıklar havaya dağılmakta ve bu çözelti ulaşılamayan yerlere bile girerek bu alanları dezenfekte etmektedir. Sisleme yöntemi banyo ve tuvaletlerde kullanılarak bu alanlardaki zararlı patojenler yok edilmekte ve hoş olmayan kokular ortadan kaldırılmaktadır.

Otellerde Klima Dezenfeksiyonu Nasıl Yapılır?

Zararlı bakteriler potansiyel olarak herhangi bir iç mekan ortamında bulunabilmektedir. Özellikle klimalar zararlı bakterilerin üremesi için harika alanlar olmaktadır.Temizliği yapılmayan klimalar insan sağlığını olumsuz etkilemektedir. Özellikle alerjisi olan kişiler kirli klimanın iç mekana verdiği havadan daha fazla rahatsız olmaktadırlar. Otel odalarında konaklayan kişiler kirli bir havaya maruz kalmayı tercih etmeyecektir. Birkaç yıllık kullanımdan sonra, mantarlar klima kanallarının tüm köşelerinde ve eklemlerinde rahatlıkla büyüyebilmektedir. Bu alanlar daha sonra farklı bakteri türleri için bir üreme alanı haline gelebilmektedir. Bu kirli havayı soluyan misafirlerçeşitli hastalıklara yakalanabilirler. Klima sistemleri aslında havanın temiz bir şekilde odaya verilmesi için filtrelerle tasarlanmıştır. Fakat bu filtreler temizlenmeden kullanıldığı taktirde kirlenebilmekte ve böylece odaya verilen hava da kirli olabilmektedir. Klima dezenfeksiyonu, cihazınızın sorunsuz çalışmasını sağlamak için yıllık bakımınızın ayrılmaz bir parçası olmalıdır.

Kirli klimalar iç mekan hava kirliliğine önemli bir katkıda bulunmakta ve hatta oda içerisinde küf oluşumunu bile teşvik edebilmektedir.Klimaların temizlenmesi bu kirleticileri gidermekte, böylece otel odalarındaki havanın kalitesini büyük ölçüde artırmaktadır. Binalardaki, alçıpan tozu ve diğer inşaat malzemeleri klima filtrelerine sıkışabilmekte ve bu durumda küf oluşumuna katkıda bulunabilmektedir.

Düzenli klimatemizliği, cihazınızın ömrünü uzatmakta, verimliliği artırmakta ve onarım masraflarını azaltmaktadır. Ayrıca temizlenmeyen klimalar daha çok enerji sarf edeceği için elektrik faturasının da artmasını sağlamaktadır. Klima dezenfeksiyonu ile elektrik faturanızı bile azaltabilirsiniz.

İlaçlama firmamız ozonla klima dezenfeksiyon hizmeti sunmaktadır. Dezenfeksiyon işlemi sırasında klimalar takılı bulundukları alanlardan sökülmemektedir. Klimanızın içerisinde bulunan tüm gözenekler açılmakta, fanda ve diğer parçalarda biriken bakteri, küf ve mantarlar tamamen temizlenmektedir. Klima dezenfeksiyon hizmetimiz ile iç mekanhavasının kalitesini artırılmakta, bakteriler ve alerjenler ortadan kaldırılmakta ve konuklarınızın ve çalışanlarınızın sağlıkları korunmaktadır.

Korona Virüse Karşı Otel Dezenfeksiyonu Nasıl Yapılmalıdır?

Konukların ve çalışanların güvenliği otel işletmeleri için önemlidir. Dünya çapında salgın halini alan korona virüs (COVID-19), insanları, evlerini ve işletmelerini potansiyel kirlenmelere karşı nasıl dezenfekte edecekleri karşısında düşünmeye zorlamaktadır. Bu salgının etkileri bir haftaya kadar sürebilmektedir. İlaçlama şirketimiz,  koronavirüs dezenfeksiyonu da dahil olmak üzere bulaşıcı hastalıklara karşı işletmeleri korumaktadır. Bir salgın durumunda otelinizin dezenfekte edilmesi amacıyla 7/24 çalışmaktayız ve acil müdahale ekibimiz ile sorununuzu kısa sürede çözmekteyiz.

Koronavirus, sinsi bir şekilde hızlıca her yere yayılabilmektedir. Farklı yüzeylerde 1 ila 3 gün arasında yaşayabilir. Enfekte olmuş insanlar ise hasta olduklarını bile anlamadan bu virüsleri etraflarına bulaştırabilirler. Bazı hastalar ise hiçbir semptom göstermeden sadece taşıyıcı olmaktadırlar. Virüsün bu özelliklere sahip olması korona virüsünü takip etmeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle, bu virüse karşı profesyonel firmalardan yardım almak daha da önemli olmaktadır.

İlaçlama firmamız tüm yönetmeliklere harfiyen uymaktadır. Uzmanlarımız eldiven ve koruyucu ekipman kullanarak dezenfeksiyon işlemlerini yapmaktadırlar. Kullandığımız bütün dezenfektanlar EPA onaylıdır. Dezenfeksiyon işlemi sırasında enfekte olmuş tüm malzemeler ve yüzeyler temizlenmekte ve dezenfekte edilmektedir.

Hastalık salgını son derece ciddi bir durumdur, sizin, konuklarınız ve çalışanlarınızın sağlığını ve güvenliğini korumak için dezenfeksiyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Müşterilerinizi temiz vehijyenik havası olan bir odadaağırlamak istemez misiniz? Ya da otel mutfağındaki ve restoranındaki kötü ve ağır kokuları gidermek ister misiniz? Dezenfeksiyon hizmetimizden yararlanarak otel odalarınızın havasını yenileyebilir ve kokuları, virüsleri, bakterileri, mikropları ve enfeksiyonaneden olabilecek her türlü zararlıyı ortadan kaldırabilirsiniz.

Firmamız ilaçlama sektöründe güvenilir bir liderdir ve her türlü işletme için korona virüs (COVID-19) dezenfeksiyonu için uzman temizlik hizmetleri sunmaktadır. Uzmanlarımız HIV, Hepatit, korona viriüs vb.virüsler ve bakterileri öldüren ve etrafı dezenfekte eden sertifikalı ürünler kullanmaktadır. Uzmanlarımız, dezenfeksiyon işlemi sırasında uygun dezenfektan ürünü kullanmaktadır ve tüm prosedürlere uymaktadır. Bir ev veya herhangi bir işyeri koronavirüs (COVID-19) veya diğer virüs ve bakterilerden etkilendiği zaman yüzeyler neredeyse bir hafta süre ile kirli kalabileceğindenetraf mümkün olduğunca çabuk temizlenmelidir. Özellikle otel tarzındaki büyük işletmelerde bu alanların profesyonelce temizlenmesi gerekmektedir.

Profesyonel uzmanlarımız, patojenler ve virüslerden etkilenen alanları ve malzemeleri gerektiği gibive dikkatli bir şekilde dezenfekte edilmektedir. Koronavirüs (COVID-19) salgını ciddi bir durumdur ve firmamız sizi, çalışanlarınızı ve konuklarınızı sağlıklı ve güvenli tutmak için elinden geleni yapmaktadır.

Ekiplerimiz temizlik ve dezenfeksiyon işlerini özenli bir şekilde yürütmektedir. Otel işletmeleri 7/24 açık olan işletmelerdir. Uzmanlarımız dezenfeksiyon hizmetinin istediğinin gün ve saatte size sumaktadır. Uzmanlarımız koronavirüs (COVID-19) dezenfeksiyonu ve temizliğini sağlayan dezenfeksiyon işlemlerineek olarak, ortaya çıkan tüm viral patojenlerin bulaşmasını en aza indirmek için proaktif temizlik de sağlamaktadır. Otel işlemelerinin düzenli olarak dezenfekte edilmesi ile personel tarafından yürütülen odaların, koridorların ve çeşitli alanların günlük temizliği de kolaylaşmaktadır.

Dezenfeksiyon işlemimiz ile;

 • Bakteri, mikrop, küf, mantar, spor, maya ve polenler temizlenmektedir.
 • Her türlü virüs etkisi hale getirilmektedir.
 • Sigara, hayvan, küf ve terlemenin kötü kokuları giderilmektedir.
 • Kimyasal deterjanların uçucu kalıntılarını yok edilmektedir.
 • Karıncalar, hamamböceği ve tahtakuruları gibi küçük kemirgenleri ve istilacı böcekleri odalarda uzaklaştırmaktadır.
 • Klima dezenfeksiyonu ile iç mekanlardaki hava kalitesi artırılmaktadır.

Oteller, moteller, turistik tesisler, rezidans oteller ve tüm konaklama işletmelerinin ozon ile sterilize edilmesi önerilmektedir. Ozonla dezenfeksiyon işlemi ile, kanepeler, halılar, perdeler, minderler, yastıklar, yatak örtüleri gibi eşyalar yüzeyler, duvarlar, mobilya parçaları ve kumaşlardezenfekte edilmektedir. Mutfakta ve kilerde, yiyeceklerin bakteriyel kontaminasyon riskini azaltmak için ozonla dezenfeksiyon önerilmektedir. Ozonun oksidatif özellikleri, bakteri ve küflerin çoğalmasını engellemekte ve böylece gıdanın bozulmasını yavaşlatarak gıdaların korunmalarını kolaylaştırmaktadır.

Otel Dezenfeksiyon Hizmetimizin Yararları;

 • Odaların konforunu artırmaktadır.
 • Virüs, bakteri ve mikropları öldürmektedir.
 • Tüm yapıdaki havanın kalitesini artırmaktadır
 • Enfeksiyon riskini azaltmaktadır.
 • Otel odaları, saunalar, spor alanları, restoranlar, mutfaklar ve otel içindeki bütün alanlar dezenfekte edilmektedir.
 • Gıda ürünleri için daha hijyenik alanlar oluşturmaktadır. Bu da gıda kaynaklarının israfını azaltmaktadır.
 • Temizlik faaliyetlerini hızlandırmaktadır.
 • Kimyasal atık bırakmamakta ve dezenfeksiyon işleminden sonra tekrar bir temizleme işlemine gerek olmamaktadır.
30 Mart 2020
Otel dezenfeksiyonu için yorumlar kapalı
1.227 kez görüntülendi
Translate »
Whatsapptan Ulaş
Call Now ButtonTıkla Ara