İlaçlama Hizmetinde bir telefon kadar yakınız
Haşere İlaçlama ve ilaçlama hizmetimiz hakkında detaylı bilgiler almak için bize telefon ile ulaşabilirsiniz
HEMEN ARA!

Ev Dezenfeksiyonu Nedir?

Ev Dezenfeksiyonu Nedir?

Ev Dezenfeksiyonu Nedir? Evlerde kullanılan Dezenfektanlar Hangileridir? Korona Virüsüne Karşı Evi Dezenfekte Etmenin Önemi Nedir?

Herkes kendi evini her daim temiz tutmaya çalışmaktadır. Ev dezenfeksiyonu Mikrop, bakteri ve virüslere karşı evler sürekli temizlenmektedir. Ancak özellikle salgın hastalığın olduğu zamanlarda insanlar evlerini temiz tutmaya ve evlerini dezenfekte etmeye daha çok önem göstermektedir. Fakat ev temizliğinde bilinmesi gereken ilk şeylerden birisi temizlik ve dezenfekte etmenin aynı şey olmadığıdır. Virüs, mikrop ve bakterilerden kurtulmak için evler ilk önce temizlenmeli daha sonra dezenfekte edilmelidir. Temizlik, yüzeylerin ve eşyaların görünen kirlerden arındırılmasıyla ilgilidir. Dezenfeksiyon ise evlerde bulunan patojenlerin öldürülmesiyle alakalıdır. Günlük rutininize temizliği eklemek, sizi ve evinizdeki herkesi herhangi bir enfeksiyon riskinden koruyacaktır.

Korona virüs (COVID-19) salgını başladığından beri aklımızda olan tek şey bu salgından nasıl korunacağımızdır. Ellerin sürekli yıkanması korona virüse yakalanma şansını yarı yarıya azaltmaktadır. Peki evimizi bu virüsten nasıl koruyacağız? Evler doğru dezenfektanlarla temizlenerek ev içindeki mikrop, bakteri ve virüsler öldürülmektedir. Bu dezenfektanlar korona virüsü de etkisiz hale getirmektedir. Eğer evinizde dezenfektan yok ise sabunlu su ile kapsamlı bir temizlik yapabilirsiniz. Dezenfeksiyon işleminde daha etkili çözümler arıyorsanız profesyonel bir yardım alabilirsiniz. Dezenfeksiyon işlemi sunan firmalar evinizi baştan aşağı dezenfekte ederek evlerdeki mikrop, bakteri ve virüsleri öldürmektedir.

Evler Nasıl Dezenfekte Edilir?

Evler, günlük hayatta dışarda karşılaştığımız stresten sonra rahatlamak ve kendimizi güvende hissetmek istediğimiz sığınaklardır. Fakat dışardaki tüm mikrop ve virüsler kirli eller, ayakkabılar, giysiler ve telefonlarla evlerin içine rahatlıkla girebilmektedir.

Evler temiz görünse bile, sağlığı olumsuz etkileyebilecek mikrop, virüs ve bakterileri her zaman barındırabilmektedir. Korona virüs salgını başladığı andan itibaren evlerin dezenfekte edilmesine daha fazla önem verilmeye başlanmıştır. Dışardan geldikten sonra sadece ellerin yıkanması yetmemektedir. Gün içinde en fazla temas edilen noktaların da silinmesi gerekmektedir. Tezgah, kapı kolları, ışık düğmeleri ve ortak kullanım alanları dezenfekte edilmelidir.  Dezenfeksiyon işlemi sırasında mikro fiber bez kullanılması yüzeylere yerleşmiş olan mikropların daha iyi temizlenmesi sağlayacaktır. Elektronik eşyalar sabunlu suyla dezenfekte edilemeyeceği için, cep telefonları, uzaktan kumandalar ve klavyeleri temizlemek için en az % 70 izopropil alkol içeren dezenfektan mendil kullanılmalıdır.

Temizlik ve dezenfekte işlemi birbiri ile karıştırılmamalı veya birbirinin yerine kullanılmamalıdır. Temizlik yaparken, mikropları sadece temizlenmekte ama öldürülmemektedir. Dezenfeksiyon işleminde ise mikroplar ve virüsler öldürülmektedir. Yüzeyleri etkili bir şekilde temizleyebilirsiniz ama uygun dezenfektanı kullanmadığınız taktirde dezenfekte etmiş sayılmazsınız.  

Dezenfeksiyon işlemi, eğer doğru yapılırsa, mikroskobik organizmalar öldürülmekte ve böylece artık mikrop ve virüsler insanlara zarar verememektedir. Bununla birlikte, dezenfekte edici temizleyiciler doğru şekilde kullanılmalıdır ve dezenfektanların üzerindeki kullanma talimatlarına uyulmalıdır.

Dezenfeksiyon ve ozon dezenfeksiyon için firmamıza ulaşabilirsiniz;

GSM:0553 557 90 95

Sabit Tel:0216 397 04 79

Whatsapp: 0553 557 90 95

iletişim Bilgilerimiz için Netçözüm ilaçlama iletişim sayfamıza ulaşabilirsiniz.

Mutfak nasıl dezenfekte edilir?

Mutfak birçok evin kalbi olmaktadır. Mutfak sadece yemeğin hazırlandığı yer değil, aynı zamanda ailenin yemeklerin tadını çıkarmak, masa oyunlarını birlikte oynamak ya da çocukların ödevlerini yapmak için toplandığı bir alandır. Mutfak düzgün temizlenmediği taktirde, mikrop, bakteri ve virüs deposu olabilir. Bu mikropların ve bakterilerin sizi ve ailenizi hasta emesini önlemek için mutfağınızı temizlemeli ve dezenfekte etmelisiniz. Evinizdeki herhangi bir alanı dezenfekte etmeden önce ilk önce eldiven giymeniz gerekmektedir.  İster Lastik eldiven isterseniz tek kullanımlı lateks eldiven kullanabilirsiniz. Herhangi bir temizlik ürünü kullandıktan sonra ellerinizi daima sabun ve ılık suyla yıkamayı unutmamalısınız.

Mutfak yüzeyleri sadece elimizden ve eşyalarımızdan aktardığımız bakterileri değil, aynı zamanda gıda kaynaklı bakterileri de barındırabilmektedir. Bu nedenle mutfakta eşyaları düzgün bir şekilde dezenfekte etmek özellikle önemlidir.

Pazardan ya da marketten alınan çiğ yiyecekler hazırlandıktan sonra, eller yıkanmadan önce herhangi bir yüzeye dokunulursa, salmonella, listeria, E. Coli gibi çeşitli virüsler, küf ve mantar gibi bakteriler tezgaha bulaşabilmektedir. Bu yüzeylerin tümü, özellikle gıda hazırlandıktan sonra, mutfak için olan dezenfektanlarla temizlenmelidir. Dezenfektan yüzeyi püskürtülmeli ve uygun bekleme süresinden sonra tezgah silinmelidir.

Mutfak tezgahları istenirse klorlu çamaşır suyu ile de dezenfekte edilebilir. Fakat bu dezenfeksiyon işleminden sonra tezgah bol su ile durulanmalıdır. 1 çorba kaşığı çamaşır suyunu 1 litre su ile karıştırın. Karışımın bir kısmını bir sprey şişesine doldurun. Mutfak yüzeylerinize çamaşır suyu karışımı püskürtün ve kurumaya bırakın. Daha sonra ıslak bez ile bu alanları iyice durulayın. Çamaşır suyu çoğu mikrobu öldürmektedir.

Oturma odası nasıl dezenfekte edilir?

Paylaşılan yaşam alanlarını dezenfekte ederken, yastıklar ve döşemeli mobilyalar gibi yumuşak yüzeylerin yanı sıra sert yüzeyleri de dezenfekte etmeyi unutmamalısınız. Sehpalar, lamba düğmeleri, kapı kolları, ellerimizdeki mikroplar nedeniyle gün içinde kirlenmektedir. Oturma odası tartışmasız evdeki en çok kullanılan odadır. Her türlü mikrop, bakteri ve virüsün yanı sıra sık sık temizlenmediği zaman oturma odasındaki eşyalar kısa sürede toz ve alerjeni üzerlerine toplamaktadır. Oturma odasının dezenfekte edilmesi için dezenfektan spreyler kullanılabilir. Dezenfektan eşyalara püskürtülür ve daha sonra mikro fiber bezle silinir.

Banyo ve tuvalet nasıl dezenfekte edilir?

Duşa kabinler, tuvaletler ve lavabolar gibi sert yüzeylere ek olarak, havluları ve banyo paspaslarını düzenli olarak dezenfekte ettiğinizden ve yıkadığınızdan emin olmanız gerekmektedir.

Banyoda sert yüzeyler günde iki kez dezenfekte edilmelidir, çünkü bu yüzeyler en çok kire maruz kalan alanlardır.  Tuvalet ve banyoda klorlu çamaşır suları kullanılabilir. Tuvalet, lavabo ve duşun temizliğinde ayrı ayrı bezler kullanılmalıdır. Böylece mikropların yüzeyler arasında transferini önlemiş olursunuz.

Yatak odası nasıl dezenfekte edilir?

Uyurken, yatağımız ve yastıklarımız ile yakın temas halindeyizdir. Bu nedenle bu öğeleri genel sağlık için mümkün olduğunca sık dezenfekte etmek önemlidir. Dezenfeksiyon düzenli temizliğin ötesine geçer, çünkü bakteri, mantar ve virüs gibi hastalığa neden olan mikroorganizmaları öldürmeyi içermektedir. Yatak odası gerektiğinde haftalık veya aylık olarak dezenfekte edilmelidir. Yatak odası bir hasta odası olarak kullanılıyorsa, daha sık dezenfekte edilmelidir. Özellikle birisi hasta olduğu zamanda virüslerin diğer aile bireylerine bulaşmaması için yatak odası sık sık temizlenmelidir. E için kullanıma uygun olan dezenfektanlar bakteri, mikrop ve virüsleri  öldürmek için gerekli maddeleri içermekte ve kumaşlarda ve sert yüzeylerde güvenle kullanılabilmektedir.

Elektronik eşyalar nasıl dezenfekte edilir?

Telefonlar, uzaktan kumandalar, dizüstü bilgisayarlar ve klavyeler karşılaştıkları her türlü bakteri, virüs ve mikropları üzerlerinde toplamaktadır. Bu elektronik eşyaları dezenfekte etmek amacıyla  % 70 izopropil alkol içeren dezenfektan mendiller kullanılabilmektedir.

Evlerde Günlük Olarak Nereler Temizlenmeli ve Dezenfekte Edilmelidir?

Evlerde temizlik ve dezenfekte işleminde gün içinde sürekli temas edilen yüzeyler ve eşyalar temizlenmelidir. Araştırmalara göre korona virüs kağıt, karton gibi yüzeylerde 24 saat plastik ve paslanmaz çelik gibi yüzeylerde üzerinde iki veya üç güne kadar yaşayabildiği tespit edilmiştir. Salgın durumunda aşağıda listelenen yüzeyler ve eşyalar gün içinde silinmelidir;

 • Kapı kolları
 • Masa yüzeyleri
 • Yemek sandalyeleri, koltuklar
 • Mutfak tezgahları
 • Lavabolar
 • Musluklar ve musluk kolları
 • Tuvaletler
 • Lamba düğmeleri
 • Laptop, bilgisayar ekranı, bilgisayar klavyesi ve bilgisayar faresi
 • Televizyon kumandaları, klima kumandaları
 • Telefon, tablet gibi sık kullanılan elektronik aletler

Ev İçinde Kullanılacak Dezenfektanlar Hangileridir?

 • Klorlu çamaşır suyu
 • Dezenfekte edici mendiller
 • Dezenfektan spreyler
 • İzopropil alkol
 • Hidrojen peroksit

Çamaşır suyu kullanarak ev yapımı dezenfektan yapabilirsiniz. 1 litre suya iki kapak çamaşır suyu ekleyin ve bu karışımı bir sprey şişesine boşaltın. Günlük temizleyeceğiniz yerlere bu karışımı püskürtün, 10 dakika bekleyin ve ıslak bezle silin. Yemek hazırladığınız yerlere bu karışımı uygulamamalısınız. Çamaşır suyunu asla başka bir temizlik kimyasalıyla karıştırmamalısınız ve hassas yüzeylere zarar verebileceği ve renkleri ağartacağı için kumaşların üzerine uygulamamalısınız. Mutfak tezgahları ve yemek hazırlanan yüzeylere dezenfektan sprey uygulandığında ekstran durulama gerekmektedir.

Dezenfekte edici mendiller ve dezenfektan spreyleri mutfak tezgahı, lavabolar ve diğer sert yüzeylerde kullanabilirsiniz. Neme duyarlı olan elektronik eşyalarda dezenfektan mendilleri gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Ayrıca koltuk, çekyat ve yatağınızı dezenfektan sprey püskürterek dezenfekte edebilirsiniz.

İzopropil alkol renksiz ve yanıcı özellikte bir bileşiktir. İzopropil alkol, özellikle % 10 ila % 40 arıtılmış su ile % 60 ila% 90 alkol çözeltilerinde, bakteri, mantar ve virüslere karşı etkili olmaktadır. Genellikle %70 alkol içerikli olanlar dezenfeksiyon işlemi için kullanılmaktadır.

Hidrojen peroksit ev temizliği için harika bir üründür. Bu doğal ürün halılar ve giysiler için mükemmel bir leke çıkarıcıdır. Ayrıca küvet ve fayanslar için mükemmel bir pislik kırıcıdır. Hidrojen peroksit diğer dezenfektanların aksine, yoğun bir kokuya sahip değildir ve suyla seyreltilmeye gerek duymamaktadır.

Ev İçin Doğal Dezenfektanlar Hangileridir?

Ev dezenfeksiyon işlemi sırasında sirke kullanabilirsiniz. Sirke tamamen doğal bir dezenfektandır. Anti mikrobiyal özelliktedir,  asetik asit içerir ve küfleri ortadan kaldırma konusunda harikadır. Cam ve paslanmaz çelik üzerinde herhangi bir çizik bırakmazlar. Mutfak tezgahı ve lavaboları sirke ile ovalayarak dezenfekte edebilirsiniz.

Çay ağacı yağı, Avustralya Melaleuca ağacının yapraklarından çıkarılan tamamen doğal bir uçucu yağdır. Çay ağacı yağı doğal olarak anti bakteriyel, antifungal ve antiseptik olduğundan, kozmetik ve cilt bakımında yaygın olarak kullanılmaktadır. Aynı zamanda bu ürün su ile karıştırıldığında harika bir ev temizleyicisi olmaktadır. Etkili bir temizleyici oluşturmak için ihtiyacınız olan tek şey birkaç damla çay ağacı yağını suya karıştırmaktır. Çay ağacı yağı tezgah ve fayans temizleme gibi günlük temizlik işlemlerinde kullanılabilir.

Karbonatı da evinizi dezenfekte etmek amacıyla kullanabilirsiniz. Aslında karbonatın kendisi dezenfektan değildir, ancak sirke gibi diğer doğal dezenfektanlarla birleştirildiğinde etkili bir temizleyici olmaktadır. Karbonatı suyla karıştırıp etkili ovma gücüne sahip bir macun elde edebilirsiniz. Bu macunla fırınları, mikrodalga fırınları ve buzdolabının içini silebilirsiniz. Ayrıca karbonatı buzdolabının içerisine koyarak buzdolabı içerindeki kokuları giderebilirsiniz. 

Klasik olarak evleri temizlemek amacıyla sabun ve suyu kullanabilirsiniz. Sabunlu su ev içindeki mikropları öldürmemektedir fakat evi bu mikroplardan arındırmaktadır. Günlük temizlikte tercih edilmektedir.

Ev Dezenfeksiyonunda Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Ev dezenfeksiyonu sırasında en çok kullanılan dezenfektan klorlu çamaşır sularıdır. Yüzeyler için seyreltilmiş ev tipi çamaşır suyu çözeltileri kullanabilirsiniz. Çamaşır suyu ile dezenfeksiyon yapacaksanız çamaşır suyuna herhangi bir kimyasal ürün ya da sirke karıştırmamalısınız. Ayrıca çamaşır suyu kumaşları ağarttığı için eşyalarınızı silerken bu ürünü kullanmamalısınız. Temizlik yaptıktan sonra dezenfekte edilen ortamı havalandırmanız gerekmektedir. Ürünün son kullanma tarihinin geçmediğinden emin olmalısınız. Çamaşır suyu, uygun şekilde seyreltildiğinde korona virüslere karşı etkili olmaktadır.

İzopropil alkol sert yüzeyleri dezenfekte etmek için kullanılmaktadır. İzopropil alkol ciltte kuruma ve tahrişe neden olabilir. Bu yüzden bu ürünle temizlik yaparken eldiven kullanmalısınız. Ayrıca izopropil alkol yanıcı olduğu için dikkatli bir şekilde kullanılmalıdır.

Eğer hidrojen peroksit içeren bir dezenfektanla dezenfeksiyon işlemi yapılacaksa, bu dezenfektanın içine çamaşır suyu ya da sirke karıştırılmamalıdır. Bu karışım,  gözleri, cildi ve solunum sistemini ciddi şekilde tahriş edebilen aşındırıcı bir asit oluşturmaktadır.

Bununla birlikte dezenfeksiyon işlemi yaparken bilinen markaların ürünlerini kullanmalısınız. Açık bir şekilde satılan dezenfektan ürünlerini kullanmaktan kaçınmanız gerekmektedir. Kullanacağınız dezenfektanın kullanım koşullarını dikkatli bir şekilde okumalı ve yönergelere uymalısınız. Temizlik ürünlerini karıştırmaktan kaçınmalısınız.

Dezenfeksiyon işlemi sırasında ellerinizi kuruyan kimyasallardan ve mikroplardan korumak için lastik eldivenler, hatta tek kullanımlık eldivenler tercih etmelisiniz. Bulaşıkları temizlemek ve yıkamak için ayrı eldivenler kullanmalısınız.

Koltuklar ve halılar gbi sürekli silinemeyen eşyalar için dezenfektan sprey kullanabilirsiniz. Bu eşyaların tüm yüzeyini kaplayacak şekilde sprey dezenfektanı püskürtün ve kurumasını bekleyin. Bu şekilde koltuklarınızı kolaylıkla dezenfekte edebilirsiniz.

Hidrojen peroksiti lavabo, tezgah ve tuvaletlerinizi dezenfekte etmek amacıyla kullanabilirsiniz Hidrojen peroksit korono virüsü 8 dakika içinde etkisiz hale getirmektedir. Maddeyi lavabo, tezgah ve tuvaletinize döktükten sonra 10 dakika bekleyin, alanı ovalayın ve bol suyla durulayın.

Eğer evinizde hasta biri varsa hasta kişinin giysilerini normal çamaşır deterjanı ile yüksek ısıda yıkamalısınız. Kıyafetleri dezenfekte etmek için yapmanız gereken tek şey kıyafetleri yüksek ısıda yıkamaktır. Kirli çamaşırların temas ettiği yüzeyleri dezenfekte etmeli ve ellerinizi yıkamalısınız. Ayrıca kirli sepetini de dezenfekte etmeniz gerekmektedir. 

Eve girdiğiniz zaman dışarda giymiş olduğunuz kabanınızı, ceketinizi ve montunuzu da temizlemeniz gerekmektedir. Ayrıca eğer sırt çantası kullanıyorsanız dezenfektan mendiller ile çantanızı da temizlemelisiniz. 

Posta ve paketler korona virüsü iletmek için nispeten düşük riskli eşyalardır. Fakat yine de eve gelen kargoların dezenfektan mendiller ile silinmesi iyi olacaktır. 

Farkında olmasak da cep telefonları en kirli eşyalardan birisidir. Gün içinde ellerimiz sürekli cep telefonlarına gitmektedir. Cep telefonlarınızı dezenfektan mendiller ile gün içinde birkaç defa temizlemeniz iyi olacaktır.

Laptop ve masaüstü bilgisayar da dezenfekte edilirken dezenfektan mendiller kullanılabilir.

Ev dezenfeksiyonu kapsamlı bir iştir. Eğer evin bütün bölümü dezenfekte edilmezse geride kalan bakteri, mikrop ve virüsler evin içine tekrardan yayılabilir. Ev dezenfeksiyon işleminde profesyonel bir yardım almak daha iyi bir çözüm olmaktadır. Siz de evinizi dezenfekte etmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uzman kadromuz size en iyi hizmeti sunacaktır.

Evlerde Klima Temizliği ve Dezenfeksiyonu Nasıl Yapılmalıdır?

Bir klimanın nasıl temizleneceğini öğrenmek klimanın verimliliğini artırabilir, arızaları önleyebilir ve mantar, küf ve diğer alerjenlerin eve girmesini önleyebilir. Çoğu zaman klimalar aylarca hatta yıllarca temizlenmeden kullanılmaktadır. Bozuk klimalar hem evin havasını kalitesi hale getirmekte hem de hastalık riskini arttırmaktadır. Uzun süre temizlenmeyen klimaların içlerinde küf ve mantar oluşabilmektedir. Küf ve mantar özellikle alerjik bünyeler için daha fazla tehlike oluşturmaktadır.  klimayı etkin bir şekilde dezenfekte etmek ve temizlemek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Hava akışını engelleyen birikintileri gidermek için ilk önce kondenseri yani yoğunlaştırıcıyı temizlemelisiniz. Fanı çıkartarak ve iç bölmelere dezenfektan sprey sıkarak dezenfekte edebilirsiniz.

Daha sonra klima iç ünitelerini temizlemelisiniz. Kirlerin ve alerjik maddelerin evinize girmesini engellemek için yeni bir filtre kullanabilirsiniz. Hava filtrelerini temizlemek için dezenfektan sprey kullanabilirsiniz. Temiz bir klima hem evin havasını kirletmemekte hem de size para tasarrufu sağlamaktadır.

Klima dezenfeksiyonu ve klima sistemini temizlemek, havadaki bulaşıcı hastalıkların ortaya çıkmasını önlemenin etkili bir yoludur. Yılda en az bir kere klima dezenfeksiyonu yaptırılmalıdır. Klima temizliğinde profesyonel yardım almak klimanızın tam performansla çalışmasını sağlayacaktır. Siz de klimanızı dezenfekte etmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Korona Virüse Karşı Ev Dezenfeksiyonu Nasıl Yapılmalıdır?

Temiz evlerde virüs, bakteri ve mikrop uzun süre yaşayamamaktadır. Korona virüs salgınına karşı önlem almak amacıyla evler ilk önce temizlenmeli sonra da dezenfekte edilmelidir. İlk olarak yerler, yüzeyler toz ve kalıntılardan arındırılmalıdır. Sabunlu su veya klorlu su ile silme işlemini yapabilirsiniz. Temizlik işlemi bittikten sonra uygun dezenfektanlar ile ev dezenfekte edilmelidir. Evi dezenfekte etmenin en kolay yolu dezenfektan spreyler yada dezenfekte edici mendiller kullanmaktır.  Temizliğe başlamadan önce dezenfektanlarınızdaki etiketleri kontrol etmeniz gerekmektedir . Dezenfeksiyon işlemi mikrop sayısını önemli ölçüde azaltmaktadır. Dezenfeksiyon işlemi 10 dakikaya kadar sürebilir, bu nedenle ürünlerinizi doğru şekilde kullandığınızdan emin olmalısınız.

İlaçlama firmamız etkili dezenfeksiyon yöntemleri ile viral ve hava yoluyla bulaşan hastalıkların yayılmasını engellemektedir.  Firmamızın kullandığı dezenfektanlar 19’dan fazla viral hastalığa, 65 virüs çeşidine (H5N1, H1N1, korona virüs vb.), 400 bakteri türüne karşı etkilidir. İlaçlama firmamız kapsamlı bir yüzey temizleme işleminden sonra dezenfeksiyon işlemini gerçekleştirmektedir.

Ev Dezenfeksiyon İşleminin Avantajları Nelerdir?

Kişisel hijyen ve düzenli temizlik, sağlık için çok önemlidir. Sık sık el yıkama, birçok yaygın hastalığa neden olan mikroorganizmaların yayılmasını önlemek için anahtar görevi görmektedir. Evdeki yüzeylerin düzenli olarak temizlenmesi, mikropların büyüyebileceği kirli ortamları yok etmektedir.

Aktif bir antibakteriyel veya antimikrobiyal bileşen içeren kişisel temizlik ve ev temizlik ürünleri, hastalığa neden olanlar da dahil olmak üzere mikroplara, bakterilere ve virüslere karşı ekstra bir koruma sağlamaktadır. Çünkü bu ürünlerin aktif maddeleri, mikroorganizmaların büyümesini önlemekte ve bu organizmaları öldürmektedir. Dezenfeksiyon işlemi ile temizliğin bir adım önüne geçilmektedir. Ev temizliği sırasında kullanılan dezenfektanlar mikropların yayılmasını önlemeye yardımcı olmakta ve evleri virüs, bakteri ve mikroplardan temizlemektedir. Antimikrobiyal ürünler çok çeşitli mikroorganizmaları inaktif hale getirirken, antibakteriyel ürünler ise bakterileri hedefleyerek bakterileri öldürmektedir. Evlerde kullanılacak bu tarz dezenfektanlar evleri tüm zararlı organizmalardan korumaktadır.

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Kullandığımız dezenfektanlar H1N1, Korona virüs, E Coli vb. bir çok bakteri, mikrop ve virüs üzerinde etkili olmaktadır. Kullandığımız dezenfektanların tüm yüzeye etkili bir şekilde yayılmasını sağlamak için profesyonel elektrostatik püskürtücüler kullanmaktayız.

 • Kullandığımız tüm dezenfektanlar EPA onaylıdır.
 • Gıda ile temas eden yüzeylerde kullanım için sertifikalıdır.
 • Cildi, gözleri veya akciğerleri tahriş etmemektedir.
 • Etrafta herhangi bir koku bırakmamaktadır.
 • Aşındırıcı özelliği yoktur ve elektronikler eşyalar için güvenlidir.
 • Kalıntı bırakmamaktadır.
 • Kumaşlara zarar vermemektedir.
 • Kullandığımız dezenfektanlar mikrop, bakteri ve virüsleri öldürmektedir. İç mekanlardaki küf, sigara ve diğer kötü kokuları yok etmektedir. Alerjan maddeleri etkisiz hale getirmektedir.
 • İnsan ve evcil Hayvanlar için % 100 güvenlidir
 • Kullandığımız dezenfektanlar 30 saniye içinde % 99 tüm bakteri ve virüsleri öldürmektedir.
 • Dezenfeksiyon işleminden sonra silme veya durulamaya gerek yoktur.
 • Kullandığımız dezenfeksiyon makineleri ile ulaşılması zor olan alanları bile dezenfekte etmekteyiz.
 • Yüzeylerde ıslak kalıntı ve leke bırakmamaktadır.
 • Kullandığımız dezenfektanlar iç mekan hava kalitesini artırmaktadır.
 • Uluslararası tescilli ve sertifikalı ürünleri kullanmaktayız.
 • Mikropların direnç geliştirmesini önlemektedir.
 • Kullandığımız dezenfektanlar kontamine kaynakları yok etmektedir.
 • Kullandığımız ürünler % 100 Çevre dostudur.
 • Kullandığımız dezenfektanlar herhangi bir tahrişe neden olmamaktadır.
 • Sonradan durulamaya gerek yoktur.
 • Kullandığımız dezenfektanlar yanıcı değildir
 • Kokusuz ve renksiz.

Buharlı dezenfektan hizmetimiz ile döşemelerin, mobilyaların, perdelerin ve halıların iyice temizlenmesini sağlamaktayız. Evlerde veya ticari alanlarda tüm tezgahları, banyo ve mutfak fayanslarını sterilize etmekte ve herhangi bir mülkü mikropsuz, virüssüz pırıl pırıl temiz bir hale dönüştürmekteyiz. Tüm hizmetlerimiz insan sağlığı için % 100 güvenlidir ve kullandığımız dezenfektanlar evinizdeki evcil hayvanlarınıza veya bitkilerinize zarar vermemektedir. Güler yüzlü müşteri destek ekibimizle hemen iletişime geçebilir ve ev dezenfeksiyon işlemi hakkında aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

Neden Ev Dezenfeksiyon Hizmetini Tercih Etmelisiniz?

COVID-19 gibi korona virüslerin ve diğer virüslerin çoğu ortak alanlara dokunma veya bu alanların paylaşılması yoluyla bulaşmaktadır. Ev içinde eğer herhangi biri hasta ise öksürme ve hapşırma yolu ile virüsü etrafa yaymaktadır. Bu da ev içinde virüsün eşyalara bulaşmasını sağlamaktadır. Dışarda virüslü bir eşyaya dokunarak da virüs bulaşabilmektedir. Virüslü eller yıkanmadan ev işindeki eşyalara temas edildiği taktirde virüs ev içine bulaşabilmektedir. Virüsün bulaştığı ev içinde yaşayan kişiler hastalık riski ile karşı karşıya kalmaktadır. Özellikle yaşlı hastalar ve kronik rahatsızlığı olanlar bu virüslere karşı daha savunmasız olmaktadırlar. Böyle durumlarda evler uzman kişilere dezenfekte ettirilerek virüslerden arındırılabilir. Daire ve ev dezenfeksiyon hizmetlerimiz, hastalığa neden olan ve evinize zarar veren mikropları öldürerek ailenizi ve evinizi korumaktadır. Ürünlerimiz EPA onaylı, dezenfeksiyon işlemimiz çevre dostu ekonomiktir. Artık ev içinde kullandığınız kimyasalların size ve ailenize zarar verip vermeyeceği konusunda endişelenmenize gerek yok. Dezenfeksiyon hizmetimizden yararlanmak için hemen bizi arayabilirsiniz. Ev dezenfeksiyon hizmetini tercih etmeniz için bazı sebepler aşağıdaki gibidir;

 • Ev Dezenfeksiyon hizmetleri hastalık ve enfeksiyonların yayılmasını önlemekte ve durdurmaktadır.
 • Patojenik bakterileri, virüsleri, küf ve mantarları öldürmekte ve ev içi doğal bakteri florasını korumaktadır.
 • Sizin ve ailenizin sağlığını korumaktadır
 • Evinizi daha sağlıklı bir hale getirmektedir.

Sunduğumuz Ev Temizlik ve Dezenfeksiyon Hizmetleri

Tüm ilaçlama personelimiz sektörde çalışmak için zorunlu olan sertifikalara sahiptir. Firmamız enfeksiyon kontrolü ve dezenfeksiyon ihtiyaçlarınızı karşılayacak uzmanlığa ve deneyime sahiptir. Uzman kadromuz size en yüksek temizlik ve dezenfeksiyon işlemini sunacaktır. Evinizi periyodik olarak derinlemesine temizlemek ve dezenfekte etmeniz için zamanınız veya enerjiniz olmayabilir. Evinizi dezenfekte etmediğiniz zaman hastalık taşıyan bakteri, mikrop ve virüslere her zaman maruz kalabilirsiniz. Halılar, eşyalar, mutfak tezgahı virüslere ev sahibi yapıyor olabilir. Böyle bir durumda endişelenmenize gerek yok, evinizdeki tüm yüzeyleri en iyi şekilde dezenfekte edeceğimizden emin olabilirsiniz.  

Profesyonel ekibimiz, ev zeminlerinizi, fayans ve laminatları, halıları veya döşemeleri temizlemek için elektrostatik püskürtücüler ve toksik olmayan dezenfektanlar kullanmaktadır.  Kötü kokular evinizde halı veya perdelerin bir parçası olabilir. Kullandığımız dezenfektanlar evinizdeki her türlü kötü kokuyu gidermektedir.  Dezenfeksiyon işleminden sonra evinizin içinde temiz, taze, bakteri içermeyen hava soluyacak ve H1N1, E.Coli veya korona virüsüne veda edeceksiniz.

Dezenfeksiyon işlemini gerçekleştirecek uzman ekibimiz ilk önce sizi dezenfeksiyon işlemi hakkında bilgilendirmektedir. Daha sonra evi tahliye ederek dezenfeksiyon işlemi için güvenli bir ortam oluşturmaktadır.

İkinci adımda uzman ekibimiz dezenfeksiyon işleminin yapılacağı alanları incelemektedir. Uzmanlarımız masa yüzeyleri, kapı kolları, dolap kolları, sandalyeleri, koltukları bilgisayar ve bilgisayar  klavye ve faresini, elektrik anahtarları ve telefonlar gibi temas edilen en çok yerlere dezenfektanları püskürtmektedir.  Kullandığımız dezenfeksiyon makinesi ile ulaşılamayan yerler bile dezenfekte edilmektedir.

Dezenfeksiyon işleminden önce, tüm elektronik cihazların ve havalandırma sistemlerinin kapatılması gerekmektedir. Dezenfektan çözeltisi buğulama şeklinde kullanılarak tüm ulaşılması zor köşelerin, duvar ve zemin yüzeylerinin dezenfekte edilmesi sağlanmaktadır.  

27 Mart 2020
Ev Dezenfeksiyonu Nedir? için yorumlar kapalı
1.261 kez görüntülendi
Translate »
Whatsapptan Ulaş
Call Now ButtonTıkla Ara