İlaçlama Hizmetinde bir telefon kadar yakınız
Haşere İlaçlama ve ilaçlama hizmetimiz hakkında detaylı bilgiler almak için bize telefon ile ulaşabilirsiniz
HEMEN ARA!

Pendik İlaçlama

Pendik İlaçlama

İnsan sağlığına zarar veren birçok haşere ile ev ve iş yerlerimizde ortamda bulunmaktayız. Bu zararlılar nedeni ile ülkemizde birçok kişi çeşitli hastalıklarla mücadele etmekte, hatta bu hastalıkların bazıları ölümle bile sonuçlanmaktadır. Firmamız, Pendik ilaçlama şirketi olarak sektörün en çok talep gören ve lider firmasıdır. Firma olarak tüm haşerelere karşı etkin mücadele yapmaktayız. Firma olarak Pendik ilaçlama sektörünün en tecrübeli ve geniş ağa sahip olan şirketiz. Kullandığımız tüm haşere yok edici ilaçlar, sağlık bakanlığı onaylıdır ve ortamdaki diğer canlılara kesinlikle zarar vermemektedir.

Hizmetlerimiz

Firmamız, Pendik ilaçlama sektörünün en tecrübeli personel kadrosu ile şu hizmetleri vermektedir:

 1. Fumigasyon ilaçlama (ortamdaki zararlıların ısı ve gaz ile yok edilme işlemi)
 2. Kemirgen ilaçlama
 3. Bahçe ve açık alanlarda sürüngen ilaçlama
 4. Dezenfeksiyon ve hijyen temizlik
 5. ULV ilaçlama
 6. Jel ilaçlama
 7. Kokulu ve kokusuz ilaçlama

İlaçlama Hizmetleri için firmamıza ulaşabilirsiniz;
GSM: 0553 557 90 95
Sabit Tel: 0216 397 04 79
Whatsapp: 0553 557 90 95

Uygulama Safhalarımız

Firma olarak, zararlı haşerelerle mücadelemizi üç aşamada yapmaktayız. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz:

 1. İnceleme: Müşterilerimizle irtibata geçerek sorunlu mekanlara en kısa sürede ulaşıyoruz. Daha sonra profesyonel ekibimiz, mekanı genel olarak inceleyerek haşerelerin mekanı ne kadar istila ettiğini tespit ederler. Haşerelerin yoğunluğu ve cinsleri tespit edildikten sonra ise, kullanılacak ilacın cinsi, uygulama yöntemi ve dozu belirlenir.
 2. Uygulama: Ekibimiz haşerelerin toplu olarak bulunduğu (yuvalarını) tespit ederek, daha önceden hazırladıkları ilaçlarla ilaçlama işlemini yaparlar. Ayrıca, sürekli gezdikleri yerler de ilaçlanarak, bir daha bu bölgelere uzun süre gelmemeleri sağlanır.
 3. Takip ve Kontrol: İlaçlama işleminden belirli bir süre sonunda (ilacın ve haşerenin durumuna göre belirliyoruz), haşerelerin durumunu kontrol ediyoruz. Bu işlemden sonra belirli aralıklarla takip ve kontrol yaparak, müşterilerimizi durum ve bir sonraki ilaçlama ile ilgi bilgilendiriyoruz.

Diğer Hususlar

Firma olarak tüm işlemlerimizi yasal ve gerekli belgelere sahip olarak yapmaktayız. İşlemlerimiz firmamızın garantisi altındadır. Müşterilerimize verdiğimiz süre içinde haşere görünmesi durumunda, ücretsiz olarak tekrar ilaçlama yapıyoruz. Firmamız sektördeki en uygun ilaçlama fiyatlarını uygulamaktadır. İlaçlama hizmetlerimizden faydalanmak için bizlere 7/24 ulaşabilirsiniz.

Pendik ilaçlama şirketi

Yaz aylarında evlerde ve çeşitli mekanlarda böcekler görülebilir. Çünkü yaz aylarında böcekler sıcakların etkisi ile yuvalarından çıkarak yiyecek bulmaya çalışırlar. Haşere veya böcekle yaşamayı hiçbir insan istemez. Yaşadığı alanda böcek görenler Pendik ilaçlama şirketi hizmetlerinden yardım istemelidir. Böcekler çok hızlı bir şekilde üremektedirler. Bir tane görülen böcek birkaç gün sonra ciddi anlamda çoğalmış olurlar.

Sıcakların artmasıyla birlikte artma gösteren böceklere karşı yaz ve ilkbahar aylarında ilaçlama faaliyetleri daha fazla yapılır. Sonbahar ve kış aylarında ise birçok kişi tedbir olsun diye evlerini ilaçlatmaktadır. Yapılan ilaçlamanın kesin ve kalıcı olması çok önemlidir. Şayet garantili ilaçlama yapılmazsa kalan tek bir böcek dahi tekrardan üreyip çoğalabilir.

Fare gibi akıllı bazı haşereler var. Akıllı haşereler olarak adlandırılan bu haşereler hemen ortadan kaldırılamamaktadır. Fare gibi haşerelerin hemen yok olması söz konusu olmadığından dolayı belli bir prosedürün izlenmesi şarttır. Bu prosedür izlendiği takdirde sorun ortadan kaldırılabilir. Hamamböceği, tahtakurusu, kırkayak ve buna benzer haşereler, uygulanan ilaçlarla daha kısa sürede yok edilmektedir.

Haşereler ve böcekler yılın belli zamanlarında daha fazla ortaya çıkmaktadır. Evinde çok sayıda haşere ile yaşamak istemeyen insanlar alanında uzman firmalardan yardım alarak soruna çözüm bulmalıdır. İnsanlar kendilerinde doğal yollardan çözüm bulmaya çalışır. Lavaboların deliklerin tıkanır, kapanlar kurulur. Fakat bunların hiçbiri kesin ve kalıcı çözüm olmadığından dolayı profesyonel yardım alınması şarttır.

pendik ilaçlama şirketleri

Büyük kentlerde yaşayan insanların çoğunluğu sitelerde ve çok sayıda dairenin olduğu apartmanlarda yaşamaktadır. İstanbul, büyük apartmanların ve sitelerin yoğun olarak bulunduğu ilimizdir. Apartmandaki bir dairede ortaya çıkan böcek veya haşere istilası en kısa zamanda diğer dairelere de geçer. Pendik ilaçlama şirketleri, bir dairede çıkan böcek istilalarının önünü alarak diğer dairelerin mağdur olmasını engeller.

Çok sayıda daireli apartmanların şayet apartmanın genelinde böcek varsa bütün dairelerin ilaçlama yapması gerekir. Çünkü bazı haşereler, ilaçlanan dairelerden kaçarak ilaçlı olmayan dairelere yuva yapabilmektedir. Bundan dolayı apartmanın toptan ilaçlanması en makul olan çözümdür. İlaçlama faaliyetleri bir dönem temizlik firmaları tarafından yapılmıştır. Fakat öneminden dolayı zamanla müstakil firmalar kurulmuş ve müstakil firmalar tarafından yapılmaya başlamıştır.

Haşere, böcek, fare gibi varlıkların yaşam alanlarına bulaşmaması için öncelikle tedbir alınması gerekir. Yiyeceklerin açıkta bırakılmaması, evin düzenli olarak dip köşe temizlenmesi, lavaboların deliklerinin kullanılmadığında kapalı tutulması, böceklerin yuva yapabileceği deliklerin ve çatlakların kapatılması alınabilecek önlemler arasındadır. Önlemler alınmasına rağmen bazen böceklerden kurtulmak mümkün olmamaktadır.

Örneğin yaz aylarında nerdeyse her yerde görülen karasinek ve sivrisinekler vardır. Karasinek ve sivrisinekler insanları çok rahatsız ettiğinden dolayı sisleme adı verilen bir teknik kullanılarak yok edilirler. Sivrisinekler genellikle gece, karasinekler ise sabahın ilk saatlerinde aktiftir. Sislemenin etkili olabilmesi için vakit olarak gece ve sabahın ilk saatleri tercih edilir. 

Pendik böcek ilaçlama

Alanında uzman ve kaliteli Pendik böcek ilaçlama firmaları, Sağlık Bakanlığı’nın onayladığı ilaçları, cihazları ve ekipmanları kullanırlar. Kaliteli ekipmanları kullanmayan firmaların böcek sorununa kalıcı ve net çözüm bulması imkansızdır. Sağlık Bakanlığının onaylamadığı ilaçların kullanılması yasak olması gerektiği gibi aynı zamanda insan sağlığına da zararlı olduğu bilinmelidir. Herhangi bir firmadan hizmet almadan önce ilaçlama uzmanından gerekli bilgiler edinilmelidir.

Böcek ilaçlama uzmanın verdiği soruların tedirgin olduğunuz konularda sizi aydınlatması durumunda hizmeti almayı düşünmelisiniz. İlaçlama sırasında kullanılan kimyasal ve biyolojik maddeler böceğin cinsine ve türüne göre farklılık gösterir. Cihazlar ve donamımlar da aynı şekilde böceğin türüne göre kullanılmaktadır. Haşerenin direnme gücüne göre daha kuvvetli ilaçlar kullanılarak sorun kökten çözüme kavuşturulmaktadır.

Bazı böceklerin yok edilmesinde jel ilaçlarla ilaçlama yapılır. Jel halindeki ilca şırınga aparatına veya jel için özel olarak hazırlanmış olan özel tabancaya yerleştirilir ve o şekilde böceklerin bulunduğu alan ilaçlanır. Püskürtme şeklinde ilaçlama yapılacağı zaman ise pülverizatör kullanılır. Pülverizatör, içine yerleştirilen ilacı püskürtme şeklinde böceklerin bulunduğu alana serper.

İlaçlama bağ, bahçe tarzında alanlara yapılacaksa o zaman daha donanımlı cihazlar kullanılmaktadır. Böceklerin ilaçlanması için kullanılan cihazların hepsi, ekipmanlar ve çeşitli donanımlar düzenli olarak dezenfekte edilmelidir. Şayet dezenfekte edilmez ve temizlenmezse sonuç istenildiği kadar kalıcı ve kesin olmaz. Cihazların temizlenmesi, olası bulaşıcı hastalıkların önüne geçtiği gibi aynı zamanda cihazların ömrünü de uzatır.

pendik kaynarca ilaçlama firmaları

Böcekler, insanlar gibi birer varlıktır. Bu varlıkların binlerce çeşidi vardır. Böceklerin çeşitleri farklı olduğu gibi özellikleri de farklı farklıdır. Hamamaböceğinin yaşadığı ortam, üremesi, direnci, insanlara zararı ile karasineğin özellikleri, zararı birbirinden farklıdır. İnsanların yaşam alanlarında bulunabilen böcek ve haşere çeşitlerinden pendik kaynarca ilaçlama firmaları hizmetleri sayesinde kurtulmak mümkün olur.

Böcekler de canlı yaşasınlar ne olacak diye düşünenler olabilir. İnsanlara zararları olmasa belki onlarla yaşamak söz konusu olabilir. Fakat kuduz, sarılık, veba gibi hastalıklar başta olmak üzere birçok hastalık böcekler tarafından insanlara ulaştırılmaktadır. İnsanın sağlığı söz konusu olduğunda, insan hayatını tehdit eden unsurların ortadan kaldırılması gerekir. İlaçlama firmaları insan sağlığını koruma adına çok önemli bir görev üstlenmektedir.

Böceklerin ve haşerelerin büyük bir kısmı yaz aylarında etrafa yayılmaktadır. Özellikle besin bulmak, üreme gibi sebeplerden dolayı yaz aylarında daha fazla böcek görülmektedir. Evlerin ve kapalı alanların böcek istilasından korunması için özellikle yaz aylarında ve sıcak mevsimlerde ilaçlama yapılmalıdır. Kış aylarında ise soğuktan kaçıp evlere sığınan haşerelere rastlamak mümkündür. Kış aylarında tedbir amaçlı ilaçlama yapılmalıdır.

İlaçlama yapılmasına hangi durumlarda karar verilmesi gerektiği ise ayrı bir konudur. Bir tane bile fare görülmesi ilaçlama firmasına haber vermek için yeterlidir. Kemirgen hayvanların yakalanması biraz zaman istemektedir. Meşakkatli olan bu durumun halledilmesi insanları çeşitli hastalıklardan koruyacağı için çok önemli bir husustur.

pendik ilaçlama servisi

Böcekler ve haşerelerin en fazla görüldüğü yerler arasında bahçeler ve açık alanlar vardır. Evler, iş yerleri, fabrikalar, depolar, bahçeler pendik ilaçlama servisi tarafından ilaçlanarak her türlü böcek ve haşerelerden kalıcı şekilde arındırılır. İlaçlama işlemine başlamadan önce keşif ve teftiş yapılmaktadır. Alanında uzman bir ekip yaptığı keşif ve teftişle hangi böceklerin olduğu, nasıl bir ilaçlama yapılması gerektiğini ve böceklerin miktarını belirler.

Belirlemeler neticesinde gerekli miktarda ilaç, cihaz ve teçhizat getirilerek ilaçlama işlemine başlanır. Bahçenizde, evinizde veya yaşam alanı olarak kullandığınız herhangi bir yerde böcekler gördüğünüzde hemen ilaçlama firmasına haber vermelisiniz. Bir tane varsa ve siz sorunu çözebilirseniz haber vermeye gerek yoktur. Fakat şunu unutmamak gerekir ki böcekler çok hızlı bir şekilde çoğalmaktadır. Az varsa bile tedbir alarak ilaçlatmak doğru olacaktır.

Karasinek hayatımız boyunca en fazla muhatap olduğumuz haşerelerdendir. Karasinek ile mücadele etmek oldukça zordur. İnsanların ve gıdanın olduğu ortamlarda karasinek bolca olur. Uygun yerlere boyanmış kutular yerleştirilir. Çöp kutuları, binaların dışında kalan kısımlar ve konteynerler özel ilaçlarla pulverize insektisit yöntemi ilaçlanır. Bu ilaçlama 15 günlük zaman içerisinde düzenli olarak yapılır.

Sivrisinekler ve onların lavraları ise ayrıca mücadele edilmesi gereken haşerelerdir. Sivrisineklerle mücadele etmek için yoğun olarak bulundukları açıkta kalmış durgun sularına ve logar kapaklarına foseptiklerde biyolojik larvasit uygulanır. 15 günlük periyotlarla devam eden uygulamalar neticesinde sonucun kalıcı olduğu görülür.

pendik ilaçlama firması

Halkın sağlığının sağlanabilmesi için böcek ve haşerelerle mücadele edilmesi gerekir. Hamamböceği, pire, tahtakurusu, güve gibi böcekler küçücük varlıklardır. Bunlar insanlara ne kadar zarar verebilir? Evet aslında küçük olmalarına rağmen çok büyük hastalıkları insanlara taşıyabilir. Veba, sarılık, uyuz gibi hastalıklar başta olmak üzere birçok hastalığı böcek ve haşereler insana taşır. Pendik ilaçlama firması, halkı bu tür salgın ve hastalıklardan korumak için en doğru ilaçlamayı yapar.

Kapalı ve açık alanlarda pest kontrol mücadelesi yapılarak ilaçlama yapan şirketler, bünyelerinde Ziraat mühendisi, teknikeri ve biyolog çalıştırmaktadır. Ziraat mühendisleri eğitimlerini gelişen teknolojinin yenilikleri ile birleştirerek kesin ve kalıcı çözümler sunmaktadır. Böcek ilaçlamada teknolojik cihazların kullanılması çok önemlidir. Klasik yöntemlerin erişemedi yuvalara yeni cihazlar kolaylıkla nüfuz edebilmektedir.

İnsanlar evlerinde genellikle temiz ve düzenli olmaya gayret ederler. Fakat bazen yiyecekler dışarıda kalabilir, çöpler çıkarılmaz, lavabo delikleri kapatılmamış olabilir. Alınmayan tedbirler yaşam alanlarında böcek ve haşerelerin üremesine neden olur. Özellikle eski binalarda bu tür böcek sorunları daha fazla yaşanır. Böcekler taşıdıkları hastalıklarla insanların hayatlarını riske attıkları için ivedilikle çözüm bulunmalıdır.

Evlerde, iş yerlerinde, bahçelerde, depolarda, fabrikalarda böcek veya haşere görüldüğü anda hemen ilaçlama şirketine haber verilmelidir. Haber verilmediği takdirde yaşam alanınız sınırlanır ve çeşitli hastalıklarla burun buruna yaşamak zorunda kalırsınız. Sağlığı korumanın ve böceklerden kurtulmanın yolu ilaçlama firmalarından yardım almaktır.

Pendik Böcek İlaçlama

Böcek ve haşerelere kapalı ve açık alanlarda rastlanmaktadır. Kapalı alanlar, daireler, ofisler, işyerleri ve depolardır. Açık alanlar ise bağ ve bahçe tarzı mekanlardır. Pendik böcek ilaçlama faaliyetlerinin açık kapalı alan fark etmeden yapıldığı bir semttir.  Alanlardaki böceklerin keşfedilmesi ve miktarının belirlenerek gerekli ilaçlama materyallerinin hazırlanması için öncelikle teftiş yapılır. Teftişler firmanın yetkili elemanları tarafından yapılarak en doğru kararın alınması sağlanır.

Müşterilerin istekleri ve şikayetleri dikkate alınarak gerekli işlemler uygulamaya konulur. Evlerde ve yaşam alanlarında yürüyen zararlılar olarak da nitelendirilen hamamböceği, tahtakurusu, karınca, pire, kırkayak gibi böcekler ve haşeratlar görülebilir. Tek problem haşeratların yaşanılan alanda gezinmeleri değildir. Aynı zamanda bu haşerelerin çeşitli hastalıkları insanlara taşıma ihtimallerinin olması ciddi bir risktir.

İlaçlama yapılırken çeşitli yöntemler kullanılır. Kullanılan yöntemler arasında;

 • Enjeksiyon yöntemi: Özel aparatlar içine yerleştirilmiş ilaçlar haşerelerin ve ilaçların yuvalarına enjekte edilir.
 • Box yöntemi: Böceklerin sevdikleri ilaçlı yemlerin uygun yerlere konulmasıdır. Enjeksiyon yönteminin uygulanamadığı yerlerde box yöntemi uygulanır.
 • Pulverize İnsektisit Yöntemi: İlaçların üzerinde hangi dozda kullanılacağı yazmaktadır. Yetkili kişi etikete yazan doza uyarak uygun çözeltiyi hazırlar. Basınçlı el veya sırt pülverizatörleri kullanılarak böceklerin olduğu bölgeye doğru püskürtülmesidir.
 • ULV yöntemi: İlaçların bazıları partiküllere ayrılarak böceklere püskürtülür. 20 ila 30 mikron çapında partiküllere ayrılarak ilaçların böceklerin yuvalarına veya bulunduğu yerlere püskürtülmesi işlemidir. ULV yönteminin uygulandığı mekanlar 3 saat kadar kapalı kalır. Kullanmadan önce de en az 1 saat havalandırılması gerekir.

İlaçlama Hizmetleri için firmamıza ulaşabilirsiniz;

GSM: 0553 557 90 95

Sabit Tel: 0216 397 04 79

Whatsapp: 0553 557 90 95

iletişim Bilgilerimiz için Netçözüm ilaçlama iletişim sayfamıza ulaşabilirsiniz.

Ev İlaçlama Pendik

Ev, insanların en özel yaşam alanlarıdır. Yaşam alanlarında ortaya çıkan böcek ve haşereler mekanda yaşayan insanları ve sevdiklerinin sağlığını tehdit etmektedir. Evinde böcek veya kalıntısı görenlerin hemen ev ilaçlama Pendik bölgesinde bulunan firmalardan yardım istemesi gerekir. İvedilikle çözülmediği takdirde böcekler ciddi anlamda tehlike oluşturabilir. Böcek ve diğer haşere sorunlarını çözüme kavuşturmak için kullanılan çok etkili yöntemler bulunmaktadır. Genellikle kullanılan yöntemler şunlardır:

 • Spreyle ev ilaçlama: Böceklerin yok olması amacıyla uygulanan sprey kalıcı çözümler sunmaktadır. Böceklerin gezindiği noktalara sprey sıkılır. Spreyin etkisi 30 gün kadar devam eder. İlacın tesirinin uzun süre kalıcı olabilmesi için sıkılan alanın silinmemesi ve suyla temizlenmemesi gerekir.
 • Jelle ev ilaçlama: Hamam böceğinin yoğun olarak görüldüğü kapalı mekanlarda jelle ilaçlama yapılır. Jelle uygulama yapılabilmesi için öncelikle hamamböceklerinin yuvaları tespit edilir. Yuvaları genellikle, duvar boşluklarında, beyaz eşyaların motor kısımlarında, prizlerin boşluklarındadır. Elektrik riski taşıyan bu tür mekanlarda jelle ilaçlama güvenli bir şekilde yapılmaktadır. Jelle ilaçlama yapmadan önce bir hazırlık yapılmaz. Jelle bırakılan ilacı yiyen hamamböcekleri ölür, ölü hamamböceklerini yiyen diğerleri de ölür ve böylece yok olur.
 • Kemirgen ev ilaçlaması: Evlerde bazen kemirgenler görülebilir. Çatı faresi, lağım faresi ve ev faresi en fazla görülen kemirgenlerdir. Fare istasyonları ve kapanları kurularak evde bulunan kemirgenler kontrol altına alınır. Kemirgenler kontrol altına alındıktan sonra bir daha eve girmemeleri için ciddi tedbirler alınmalıdır. Kemirgenlerin girebilecekleri alanların kapatılması gibi tedbirler alınabilir.

03 Kasım 2019
Pendik İlaçlama için yorumlar kapalı
881 kez görüntülendi
Translate »
Whatsapptan Ulaş
Call Now ButtonTıkla Ara