İlaçlama Hizmetinde bir telefon kadar yakınız
Haşere İlaçlama ve ilaçlama hizmetimiz hakkında detaylı bilgiler almak için bize telefon ile ulaşabilirsiniz
HEMEN ARA!

Maltepe İlaçlama

Maltepe İlaçlama

Yaşam alanlarında haşere varlığı, insanları son derece rahatsız eden bir sorundur. Hijyenik bir sorun olması sebebiyle acilen çözüm bulunması gereklidir. Böcekler için kişilerin yapacağı bireysel ilaçlama kesin sonuç vermez. Bu sorunun çözümüne yönelik olarak, profesyonel ilaçlama firmaları tarafından yapılan kapsamlı ilaçlama netice vermektedir. Firmamız bu alanda uzun yıllardan bu yana faaliyet göstermekte olan bir firmadır. Alanında uzman personel ve uygun ekipmanla yaptığımız ilaçlama sebebiyle Maltepe ilaçlama konusunda en fazla tercih edilen firma durumundayız.

Hangi Alanlarda İlaçlama Yapıyoruz?

Firmamız, ev-konut gibi yerleri ilaçladığı gibi, başka alanlarda da ilaçlama yapmaktadır. Fabrika ilaçlaması yapan firmamız, ayrıca, okul, yurt, gibi eğitim kurumlarının ilaçlamasını yapmaktadır. Hastane, sağlık ocağı ve restoran gibi hijyenin önemli olduğu mekanların ilaçlamasını en doğru şekilde yapıyoruz.

Hangi Haşereler İçin İlaçlama Yapıyoruz?

Haşere denince, böceklerin akla gelmesi normaldir. Pek çok türde böcek vardır. Tahtakurusu, hamam böceği, pire, kene, kalorifer böceği, gibi böcekler vardır. Bu böcekler, kısa sürede çoğalmaktadır. O nedenle bir tane böcek görüldüğünde, derhal ilaçlama yapılmalıdır. Firmamız, Maltepe ilaçlama haşere ilaçlaması konusunda en doğru çözümleri bulduğu için tercih edilmektedir. Böceklerin türüne ve sayısına göre en uygun ilacı kullanıyoruz. Sıvı ve jel ilaçlar yanında kokulu ve kokusuz ilaçlar kullanarak en kesin sonuçları alıyoruz. Böcek ilaçlaması gibi, kemirgen ilaçlaması konusunda da firmamız en kesin çözümleri sunuyor.

Firmamız Neden Tercih Ediliyor?

Tüm haşere türleri için ilaçlama yapan ve en kesin sonuçlara ulaşan firmamız Maltepe ilaçlama için fazlaca tercih ediliyor. Kaliteli ve garantili hizmetlerimiz aynı zamanda ekonomik olması sebebiyle tercih edilmektedir. Haşere sorunundan kesin olarak kurtulmak istiyorsanız, 7/24 bizlere ulaşabilirsiniz. Firmamız en kısa sürede dönüş sağlayacaktır.

İlaçlama Hizmetleri için firmamıza ulaşabilirsiniz;
GSM: 0553 557 90 95
Sabit Tel: 0216 397 04 79
Whatsapp: 0553 557 90 95

iletişim Bilgilerimiz için Netçözüm ilaçlama iletişim sayfamıza ulaşabilirsiniz.

Maltepe Böcek İlaçlama

İlaçlama, yaşam veya yaşama katkı sağlayan iş yeri, bahçe gibi alanların birden fazla zararlı haşere, böcek gibi varlıklardan temizlenmesi için yapılan işlemdir. Maltepe böcek ilaçlama, kimyasal ve biyolojik önlemler alarak dezenfekte işlemini gerçekleştirmektedir. Böceklerin, milyonlarca çeşidi bulunmaktadır. Ülkemizde genel olarak görülen böcek türlerini dışında dünyanın farklı kıtalarında yaşayan binlerce çeşidi bulunmaktadır.

İlaçlama firmaları hizmetlerini ülkemizde bulunan böcek çeşitlerine göre şekillendirmektedir. Böceklerin türleri yıllar içerisinde değişim geçirerek farklı yapılara ve özelliklere bürünebilmektedir. Bundan dolayı firmalar gelişen ve değişen böcek türlerini dikkatle takip etmelidir. Böceklerin yapılarındaki değişime bağlı olarak ilaçlama adına yapılması gereken değişiklikleri yapmalıdır. İlaçlamada değişiklik yapılmazsa ilaçlara karşı direnç kazanan böcekleri yok etmek imkansız hale gelecektir.

Evlerde, iş yerlerinde, apartmanlar ve sitelerde daha fazla görülen bazı böcekler vardır. Bu böcekler arasında hamam böceği, karınca, kalorifer böceği, tahtakurusu, güve, kırkayak, bit, pire, sivrisinek, karasinek bulunur. İlaçlama firması ile iletişime geçip yardım istemek için böceklerin fazla olması ve zarar verecek duruma gelmeleri gerekir. Yoksa bir iki tane görüldüğünde hemen firmayı aramaya gerek yoktur.

İlaçlamada kimyasala ürünler kullanıldığından çok gerekli olmadığı hallerde kimyasalla muhatap olmaya gerek olmaz. Fakat bazı evler, daireler, siteler vardır ki düzenli olarak böcek istilasına maruz kalabiliyor. Devamlı böcek sıkıntısı yaşayanlar profesyonel yardım alarak sorunu kalıcı olarak çözmelidir. Bazı kurumlarda düzenli ilaçlamanın yapılması gerekir. Gerekli prosedürler yerine getirilerek bu tür kurumlar düzenli olarak ilaçlanmalıdır.

Maltepe ilaçlama

İlaçlama işi özellikle yaza girerken yaygın olarak yapılmaktadır. Evler, bahçeler, işyerleri bazen haşerelerin istilasına uğrayabilir.  Maltepe ilaçlama olarak, ilçenin coğrafi konumuna göre haşere İlaçlama yapıldığı görülmektedir ilçenin denize yakın yerlerinde hamam böcekleri görülmektedir. Evler için en fazla tercih edilen ilaçlama türü hamam böcekleriyle ilgili ilaçlamadır. Ormanlık alana yakın yerlerinde ise kemirgen yani fare ilaçlaması yaygın olarak yapılmaktadır.

Özellikle bahçe katı olarak geçen konutlarda örümcek ve karınca gibi haşereler görülmektedir.  Akrep ve pire gibi canlılara da rastlanmaktadır. Bir tane bu canlılardan görmemiz aslında tek olmadıklarının göstergesidir. Yaşam alanlarında olduklarında insanlara zarar verebilecekleri için ilaçlama yapılması bir ihtiyaç olmaktadır. Bazı haşereler sağlığı ciddi oranda tehdit etmektedir.

İlaçlama yapan ekipler, özel giysiler kullanarak bu işi yapmak zorundadır. Kullanılan ilaçlar kimyasal olduğu için, maske ve özel giysi gerekmektedir. Genellikle kokulu ve püskürtmeli ilaçlar tercih edilmektedir. Bu tür ilaçlar kanatlı kanatsız haşereler için daha etkilidir. Bazı haşereler için ise toz ilaçlar kullanılmaktadır. Hangi tür ilaç olursa olsun elle temasından ve solumaktan kaçınmak gerekmektedir.

İlaçlama işlemi genellikle %100 sonuç vermektedir. İşlemden sonra firma ekipleri belli bir süre geçince kapalı ortamsa ortamın en az 2 saat havalandırılması konusunda uyarıda bulunurlar. Mümkünse daha uzun süre ortamın kullanılmaması gerekmektedir. Yiyecek içecekler ve kullanılacak eşyaların üzeri kapatılmalıdır. Evi havalandıran kişilerin ise maske türevi bir şey takarak ortama girmesi daha sağlıklıdır.

Maltepe ilaçlama firması

Böcek, haşere, fare gibi varlıkların evlerde, iş yerlerinde, depolarda ortaya çıkmasıyla ilaçlamaya ihtiyaç duyulur. İlaçlama yapılmadığı takdirde giderek artan böcekler insan sağlığını tehdit etmeye başlar. Maltepe ilaçlama firması, görülen böceğin veya haşerenin cinsine ve miktarına göre farklı ilaçlama tekniği kullanmaktadır. Genel olarak kullanılan ilaçlama yöntemleri şunlardır;

  • Kokulu ilaçlama yöntemi: Haşerelerin yoğun olduğu bölgelerde püskürtme yöntemi kullanılarak kokulu ilaçlama yapılır. Kokulu ilaçlar sıvı halde özel bir ekipmanın içine yerleştirilerek haşerelerin olduğu alana püskürtülür. Kokulu ilaçlama yöntemi kısa süre içinde sonuç verir. Kokulu ilaçlama yapıldığında mekanın sahiplerinin en az 12 saat ortamı terk etmelidir. Çatal, bıçak, kaşık ve yiyecek maddelerinin ilaçlama yapılırken açıkta olmamasına özen gösterilmelidir. İlacın etkisini gösterebilmesi için 12 saat boyunca kapı ve pencerelerin kapalı tutulması gerekir. 12 saat sonra mekana gelen insanların ortamı havalandırdıktan sonra kullanması tavsiye edilir.
  • Kokusuz ilaçlama yöntemi: İlaç kokusuz olduğundan dolayı insanları rahatsız etmez. Sıvı şekilde ekipmana yerleştirilen kokusuz ilaç püskürtme yöntemi kullanılarak ortama sıkılır. Kokusuz ilaçlama yapılırken ev halkının mekanı terk etmesine gerek yoktur. Kapı, pencerelerin kapalı tutulmasına dair de bir şart yoktur. Günün herhangi bir saatinde, insanların mekanda olduğu bir zamanda kokusuz ilaçlama yapılabilir. Toplu kullanım mekanları için uygun bir ilaçlama yöntemidir. Kokusuz olması etkisiz olduğu anlamına gelmez. Aksine oldukça tesirli bir yöntemdir. Kokusuz ilaçlamanın yapıldığı mekanlar bir müddet silinmemeli, suyla yıkanmamalıdır.

Maltepe İlaçlama Firmaları

Maltepe ilçesi oldukça büyük bir ilçedir. Yaşam alanlarında görülen haşereler sorun olmaktadır. Bu sebeple Maltepe ilaçlama firmaları tam teçhizatlı ilaçlamalarını yapmaktadır. Evler, işyerleri, hastaneler, okullar, parklar, bahçeler gibi pek çok yer bazen haşereler tarafından istila edilebilir. Bir haşere çıktıysa devamı da vardır mantığı doğru bir mantıktır. Çok erken davranarak ilaçlama yaptırmak gerekmektedir.

İlaçlama yapılmazsa haşereler koloni halinde bulundukları yerleri istila etmektedir. Hamam böcekleri en çok görülen haşere türleridir ve çok hızlı çoğalırlar. İnsanlar kendi çabalarıyla ilaçlama yapsa da bu her zaman yeterli olmaz.  Karınca, fare, akrep, örümcek gibi haşerelerde vardır. Bütün bu haşerelerden kurtulmak için ilaçlama yaptırmak elzemdir.  Genellikle yaza girerken ilaçlama yapılmaktadır.

İlaçlama sadece haşereler için değil, bakteri ve virüsler için de yapılmaktadır. Yaşam alanlarından bulaşabilecek hastalıklara karşı etkili bir ilaçlama ve dezenfekte işlemi yapılması gerekmektedir. Bu tür ilaçlamalar yapılırken kullanılacak ekipman çok önemlidir. Kullanılacak ilaca maruz kalmamak için mutlaka maske ve eldiven kullanmak gerekmektedir. Maltepe ilaçlama firmaları standartlara uygun bir şekilde hizmet vermektedir. %100 oranda etkili ilaçlama yapılmaktadır.

İlaçlama yapılan alan kapalı alansa, en az 2 saat geçtikten sonra havalandırılmalıdır. Havalandırma işlemini yapan kişi mutlaka maske takmalı ve ilacın temas ettiği yerlere temastan kaçınmalıdır. Genellikle kokulu ve püskürtmeli ilaç kullanılmaktadır. Bazı durumlarda toz ilaç dökülmektedir. İlaçlama işlemi profesyonel kişiler tarafından yapılmalıdır.

Maltepe fare ilaçlama

Kemirgenler arasında yer alan farelerle mücadele edilirken uygulanabilecek bazı yöntemler vardır. Bu yöntemlerin başında kişisel tedbirler yer almaktadır. Evinizde veya deponuzda fare olduğunu düşünüyorsanız kapan kurmalısınız. Kapan düzeneği sayesinde farelerden kurtulmak mümkün olabilir. Farelerle mücadele adına alınabilecek doğal tedbirlerin başında açıkta yiyecek bırakmamak, çöpleri atmak, evin veya diğer yaşam alanlarını düzenli olarak dip köşe temizlemek, tuvalet giderlerini kapalı tutmak, farelerin girebileceği çatlakları ve benzer yerleri kapatmak.

Her türlü tedbir alındığı, kapan düzeneği kurulduğu halde farelerden kurtulamayanlar olabilir. Maltepe fare ilaçlama firmalarının olduğu bir bölgedir. Maltepe bölgesinde fare problemi yaşayanlar bu firmalardan yardım alabilir. Firmaların kullandığı ilaç kesin ve kalıcı çözüm sunmaktadır. Bireysel çözümle ve doğal tedbirler belli bir yere kadar çözüm sağlarken ilaçlama kalıcı etki sunar.

Fare zehri, tozlar veya kapanlar bir iki fareyi yok etmek için yeterli olabilir. Fakat fare çok hızlı üreyen bir varlık olduğundan dolayı sizin yeterli gördüğünüz çabaların aslında yetersiz olduğu birkaç gün sonra ortaya çıkar. Evinde küçük çocukları olanlar farelerden çok daha fazla tedirgin olurlar. Çünkü fareler bazen farklı hastalıkların taşıyıcısı olabiliyor. Bebekleri veya çocukları ısırması durumunda ciddi sağlık sorunları yaşanabilir.

Fare ilaçlamada; sıvı ilaçlama, jel ilaçlama, kokulu ilaçlama, kokusuz ilaçlama, istasyon yöntemi gibi teknikler kullanılmaktadır. Farenin türüne ve miktarına bağlı olarak ilaçlama yapılır. İlaçlamada kullanılan kimyasallar Sağlık Bakanlığı onaylıdır. İşleme başlamadan önce mekanı teftiş eden elemanlar gerekli miktardaki ilacı ve cihazları hazırlar. Bütün malzemeler hazır bir şekilde ilaçlama yapılarak mekan farelerden kurtarılır.

Maltepe haşere ilaçlama

Haşereler, bakterileri, mikropları ve hastalıkları insanlara yayabildikleri için oldukça tehlikeli varlıklardır. Hamamböceği, tahtakurusu, güve, kırkayak gibi haşerelerin görüntüsünden tedirgin olmayan insanlar olabilir. Fakat şunu unutmamak gerekir ki problem haşerelerin görüntüsü değildir. Haşerelerin sağlık konusunda risk taşımasıdır. Maltepe haşere ilaçlama firmaları insanları bu tür risklerden koruma adına çok önemli bir görev üstlenmektedir.

Apartmanlarda, dairelerde, işyerlerinde, bahçelerde, depolarda haşere çeşitlerine rastlanabiliyor. Şayet yuvası yoksa bir iki tane ise haşereden bireysel mücadele ile kurtulmak mümkündür. Fakat artık yuva kurmuşlar ve sayıları çok fazla ise profesyonel yardım almak gerekir. Haşerelerin geneli kısa sürede çok fazla üremektedir. Bundan dolayı az gibi görünen rakamlar birden artabilir. Bunu dikkate alarak profesyonel yardımı almada geç kalmamak gerekir.

Haşerelerin yaydıkları hastalıklar arasında veba, sarılık, tifo ve buna benzer ciddi hastalıklar bulunmaktadır. Tek bir ısırığı kişinin taşıdığı hastalığa yakalanması için yeterlidir. Tabi bu bütün haşerelerin hastalık taşıdığı anlamına gelmez. Fakat taşıyan bir taneyse bile sağlığı riske artmanın mantığı yoktur. İnsanlar üzerinde ciddi sağlık problemi bırakabilecek haşerelerin ilaçlama teknikleri kullanılarak yok edilmesi gerekir.

Haşereleri kesin ve kalıcı bir şekilde yok edilmesi için çeşitli yöntemler ve ilaçlar kullanılır. Kullanılacak olan ilaçlar ve yöntemler haşerenin cinsine göre değişir. İlaçlama sırasında kullanılan ilacın Sağlık Bakanlığı onaylı olması gerekmektedir. Sağlık Bakanlığı onayı olmayan ilaçlar insanlara zarar verebilir. Güvenli ve garantili ilaçlama haşereden kurtulmak için kökten çözümdür.

Maltepe Böcek İlaçlama

Böcek ilaçlama hizmetleri, İstanbul ilinin tüm ilçeleri için verilmektedir. Her mevsim ihtiyaç duyulan böcek ilaçlama işlemleri, farklı yöntemler ile yapılmaktadır. Böcek ilaçlama alanında geliştirilen teknolojik yöntemler ile böcek ve haşereler ile etkin bir şekilde mücadele edilebilmektedir. İlaçlama yöntemlerini etkileyen çeşitli faktörler bulunmaktadır. Maltepe böcek ilaçlama yöntemlerinin kaliteli ve başarılı olduğu ilçeler arasında yer almaktadır. Açık ve kapalı alanlarda farklı yöntemler ile yapılan ilaçlama hizmetleri bulunmaktadır. İlaçlama hizmetlerinde kullanılacak yöntem seçiminde böceğin veya haşerenin türü de oldukça önemlidir.

Uzman ve güler yüzlü personeller tarafından verilen ilaçlama hizmetlerinde kullanılan yöntemlerden biri sıvı ilaç yöntemidir. Sıvı ilaçlar, insanlara ve çevreye zararı olmayan ilaçlardır. Böcek ve haşereler ile kalıcı bir şekilde mücadele etmede oldukça önemli olan sıvı ilaçlar, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmıştır. Maltepe ilçesinin tüm bölgelerine verilen ilaçlama hizmetlerinde kullanılan yöntemler arasında jel ilaç yöntemi ve fare yakalama yöntemleri de bulunmaktadır. İnsan ve çevre sağlığın ön planda tutulduğu böcek ilaçlama faaliyetlerinde başarı sağlanmaktadır.

Sıcak yaz aylarında yüksek oranda ortaya çıkan böcekler, etrafta bulunan bakterileri insanlara taşımaktadır. İnsanların sağlığını tehlikeye atan böceklerle mücadelede profesyonel destek oldukça önemlidir. İstanbul’un en kalabalık ilçelerinden olan Maltepe için verilen böcek ilaçlama faaliyetleri oldukça önemlidir. Profesyonel ve kaliteli bir şekilde verilen böcek ilaçlama hizmetlerinden tüm Maltepe ve İstanbul halkı kolay bir şekilde yararlanabilmektedir.

Maltepe pire ilaçlama

Pire, diğer canlıların üzerinde bulunarak onların kanından ve vücudundan beslenen bir böcek türüdür. Parazit özellikleriyle bilinen pireler, bir dönem veba hastalığının yayılmasında önemli rol oynamışlardır. Günümüzde de farklı rahatsızlıkları insanlara bulaştırabilme ihtimalleri bulunmaktadır. Maltepe pire ilaçlama hizmetlerinden istifade ederek hastalık riskinden ve pire probleminden kurtulmak mümkündür.

Pirelerin boyutları çok küçüktür, gözle görmek için biraz zorlamak gerekir. Zıplayarak hareket ederler. İnsan ve hayvan bedenlerinde yer edinirler. İnsanların vücutlarında yuva yapmazlar. Sadece kanını emerek besin ihtiyaçlarını giderirler. İşte bu kan emme sırasında hastalık taşıyorsa insana bulaştırır. Genellikle yuva yapmak için hayvanların bedenlerini tercih ederler. Kedi, köpek, kuş gibi evcil hayvanlarda da görülmektedir.

Çok küçük olduklarından dolayı fark etmek biraz zor olabilir. Fakat sıçradığında veya ısırdığı insanı kaşındırmasından varlığını belli ederler. Varlığı anlaşıldığında hemen tedbir alınarak ilaçlama firmasına haber verilmelidir. Şayet tez vakitte sorun çözülmezse bulaşıcı hastalıkları ve virüsleri insanlara taşımasız kaçınılmaz olur. İlaçlama yapılmadığında pireden kurtulmak oldukça zordur.

İlaçlama yapacak olan kişiler Sağlık Bakanlığı’nın onayladığı ilaçları kullanmaktadır. Pire ilaçlamaları buharla veya püskürtme yöntemleri kullanılarak yapılır. Sıvı ilaçlama yöntemi kullanılır. Ev, hastane, ofis, kalabalık yurt ortamları gibi yerlerde pire vakaları yaşanır. Bir kişinin getirdiği pire anında diğerlerine yayılacağından işin ehli olan kişilerden yardım alarak tez vakitte kurtulmak gerekir. Şayet pire hayvanda görüldüyse ilaçlama kesinlikle veteriner hekim tarafından yapılmalıdır.

Maltepe Böcek İlaçlama Şirketleri

Evlerde, apartmanlarda, sitelerde, fabrikalarda, bahçelerde böcek görülebilir. Böceklerin görüldüğü mekana ve böceğin çeşidine göre ilaçlama yapan Maltepe böcek ilaçlama şirketleri vardır. İlaçlamanın yapılacağı alana göre uygulanması gereken bazı prosedürler vardır. Dairenin, apartmanın, işyerinin ilaçlama yapılmasında uygulanması gereken prosedürler eksiksiz tamamlandıktan sonra işlem yapılmalıdır. Böcek ilaçları kokulu ve kokusuz olmak üzere ikiye ayrılır.

Müşterilerin büyük çoğunluğu kokusuz ilaçlamayı tercih etmektedir. İlaçlama çeşitleri arasında jel böcek ilaçlama yöntemi en yaygın kullanılandır. Böcek ilaçlama sırasında pülverizatör adında özel bir cihaz kullanılır. Bazı ilaçlamalarda ise ULV cihazları kullanılarak ilaçlama yapılır. Pülverizatör veya ULV cihazlarından hangisinin kullanılacağına teknik kişiler karar verir. Cihaz seçiminde böcek türü, alanın genişliği ve mekanın niteliği etkili olur.

İlaçlama şirketi tercihinde dikkat edilmesi gereken husus ilaçların bakanlık onaylı olmasıdır. Alanında lider ve bilinen ilaçlama şirketleri onaylı ilaçları kullanır. Böylece insanlara ve çevredeki diğer canlılara zarar vermezler. Kaliteli ve müşteri memnuniyeti odaklı hizmet veren firmalar sadece ilaçların değil kullanacakları cihazların ve diğer malzemelerin de onaylı olmasına dikkat ederler.

Sağlık Bakanlığı’nın onaylamadığı cihaz, ilaç ve malzemeler insan sağlığına pek çok zarar verebilir. Böcekleri yok etmek için kullanılan cihazlar ve malzemeler farklılık göstermektedir. Jel böcek ilaçlaması yapılacaksa özel bir tabanca, şırınga aparatı kullanılmaktadır. Püskürtme yöntemiyle ilaçlama yapılacağı zaman pülverizatör kullanılır. Bahçelerin zirai ilaçlamasında ise farklı ilaçlar ve cihazlar kullanılır. İlaçlamanın sağlıklı yapılabilmesi için kullanılan cihazlar ve malzemeler düzenli olarak temizlenmelidir. 

03 Kasım 2019
Maltepe İlaçlama için yorumlar kapalı
656 kez görüntülendi
Translate »
Whatsapptan Ulaş
Call Now ButtonTıkla Ara