Fumigasyon Nasıl Uygulanmaktadır?

Fümigasyon işleminde, öldürücü kimyasalları yapıda uzun süre tutmak için yapı tamamen hava almayacak şekilde çadırla kaplanmaktadır. Tahsis edilen sürenin sonunda çadır, ilaçlama yapılan yapıdan çıkartılarak kimyasalın ortamdan temizlenmesi sağlanmaktadır.
Fümigasyon işlemi, fumigasyon yapılan yapının tipine ve büyüklüğüne, öldürülmek istenilen haşere ve böceklerim tipine ve istila boyutuna ayrıca kimyasalın kullanıldığı sıcaklığa bağlı olarak değişmektedir.
Fümigasyon işlemi sırasında, eğitimli ilaçlama uzmanları, ilaçlama işlemine başlamadan önce yapıyı çadırla kaplamaktadır. Kullanılan kimyasallar tüm yapı boyunca çatlaklara, boşluklara, ahşap aralarına ulaşarak yapının içinde bulunan tüm haşereler, böceklere ve böcek yumurtalarına etki etmektedir.
İlaçlama uzmanı, böcek ve haşereler için yeterli fumigant uygulandığını tespit ettikten sonra yapıyı saran çadırı kaldırmaktadır. Çadır kaldırıldıktan sonra fumigant havaya dağılacaktır. Bu işlemden sonra evin en az 6 saat havalandırılması gerekmektedir.
Hazırlık aşaması, ilacın uygulanması ve havalandırma işlemi, yapının büyüklüğüne ve dış ortam koşullarına bağlı olarak yaklaşık 24 ila 72 saat sürebilmektedir. Güvenlik nedenleriyle ilaçlama uzmanı evdeki her odayı hassas bir fumigant temizleme cihazı kullanarak test etmektedir