Fumigasyon İçin Yapının Hazırlanması

İlaçlama uzmanlarımız, evinizdeki yada işyerinizdeki haşere sorununuzdan kurtulmanız için ilk önce fümigasyonun gerekli olup olmadığını belirleyecektir. Daha sonra kullanılan ilaçların daha uzun süre evde kalması ve daha etkili olması için evinizin üzerine büyük bir ilaçlama çadırı yerleştirecektir.
Bu hazırlık aşamasından sonra kimyasal ilaçlar yapıya salınmaktadır. Uzmanlarımız, evinizin hava koşullarına ve kübik görüntülerine dayanarak fumigantı hassas bir şekilde ölçmektedirler. Fümigant, tüm haşere istilasının yok edilmesi için yapı boyunca her yere nüfuz etmektedir. Fumigasyon sırasında kullanılan kaçak dedektörleri, yapının içinden sızabilecek gazları izlemek amacıyla kullanılmaktadır.
Fümigasyon işlemi böcekleri ve diğer zararlıları yok etmektedir ancak mobilyalara, giysilere, halılara veya evinizin veya iş yerinizin diğer alanlarına zarar vermemektedir. Firmamızın kullandığı fumigantlar herhangi bir kalıntı bırakmamaktadır.
Fümigasyon işlemi tamamlandığında, uzmanlarımız fümigantı serbest bırakmak için yapının etrafındaki çadırı kaldırmaktadır. İlaçlama uzmanlarımız, yapı içindeki havanın tamamen temizlendiğinden emin olmak için havalandırma işlemini dikkatlice takip etmektedir. Siz ve aileniz evinize döndüğünüzde, evinizi istila eden zararlıların tamamen yok edildiğini bilerek rahatça nefes alabilirsiniz.
Fumigasyon yapılırken dikkat edilmesi gerekenler?
• Fümigasyon işlemi sırasında yapının her tarafı çadır ile sarılacağı için hava durumu ilaçlama için ön şart olmaktadır. Yağmur ve şiddetli rüzgarlar fumigasyonu olumsuz yönde etkileyebilir.
• Yiyecekler ve evcil hayvanların mamaları, ilaçlar ve tüm gıda ürünleri (buzdolabı ve dondurucudaki ürünler dahil) hava sızdırmaz plastik, cam yada metal şişelere, kutulara yada kavanozlara konulmalıdır.
• Açılmamış ve orijinal paketinde duran konserve tarzı öğelerin poşetlenmesine gerek yoktur.
• Poşet ve / veya karton kutularda paketli olarak bulunan kuru gıdalar yapının içinden çıkartılmalı yada korumak için çift poşet kullanılmalıdır.
• Hasar görmemesi açısından yapı içindeki bitkiler açık alanı çıkartılmalıdır.
• Yapının etrafındaki çalılıklar, yapının çadırla sabitlenmesini engellememesi açısından ilaçlama öncesinde kesilmelidir.
• Fümigasyon yönteminden bir gün önce, doğalgazın kapatılması gerekmektedir.